3 proste kroki, aby stworzyć własną stronę internetową

Dowiesz się, jak …

1
Krok 1
Wybierz platformę do tworzenia stron internetowych

2
Krok 2
Wybierz domenę i usługodawcę hostingowego

3
Krok 3
Skonfiguruj, zaprojektuj i ulepsz swoją witrynę

 

 

Krok 1 : Wybierz platformę internetową

Aby zbudować stronę internetową, musisz najpierw zdecydować, na jakiej platformie chcesz zbudować swoją witrynę.

Co rozumiem przez „platformę”?
Cóż, w 2005 roku, kiedy zacząłem tworzyć strony internetowe, większość witryn była tworzona przy użyciu HTML (kodu), CSS i PHP. Każdy z nich wymagał dużo czasu, aby się nauczyć i był trudny do opanowania.

Dlatego większość ludzi nadal uważa, że ​​utworzenie strony internetowej od podstaw jest trudne lub wymaga wielu umiejętności w zakresie kodowania i projektowania – ale to już nie prawda.

W 2021 roku systemy zarządzania treścią (CMS), takie jak WordPress, sprawiły, że tworzenie strony internetowej stało się dostępne dla każdego.

Mówiąc prościej, CMS (lub platforma do tworzenia stron internetowych) to przyjazna dla użytkownika platforma do tworzenia stron internetowych i zarządzania własną treścią online, zamiast tworzenia strony internetowej od podstaw przy użyciu HTML, PHP i innych języków kodowania.

Popularne platformy do tworzenia witryn w 2021 r
Aby lepiej zrozumieć, które są najpopularniejsze systemy zarządzania treścią, odkopałem kilka ostatnich statystyk z W3 Techs i BuiltWith .

Spójrz tylko na poniższy wykres:

Popularność CMS
Kredyt danych: BuiltWith
Jak widać, prawie połowa witryn internetowych działa na platformie WordPress .

Ale co sprawia, że ​​są lepszą opcją niż inne?

Dlaczego warto korzystać z WordPress, a nie z kreatorów witryn?
1. Jest BEZPŁATNY (bez powtarzających się subskrypcji, oprogramowanie typu open source)
W przeciwieństwie do kreatorów witryn lub oprogramowania do projektowania stron internetowych, WordPress nie kosztuje ani grosza, aby go pobrać, zainstalować lub używać. Jest tworzony przez twórców stron internetowych i istnieje duża społeczność programistów, którzy zaprojektowali piękne darmowe motywy i szablony , dzięki czemu można łatwo rozpocząć pracę.

2. Jest wysoce konfigurowalny i przyjazny dla użytkownika
Jeśli wiesz, jak korzystać z Dokumentów Google, wiesz już, jak dodawać własne treści. WordPress można łatwo rozszerzyć za pomocą bezpłatnych dodatków, które obsługują każdą witrynę, jaką możesz sobie wyobrazić – od witryn małych firm po witryny handlu elektronicznego. Dzięki „wtyczkom” WordPress będziesz mógł dodawać formularze kontaktowe, formularze subskrypcji, galerie zdjęć, sklepy i tak dalej do swojej witryny. I to wszystko jest całkiem proste.

3. Twoja witryna będzie „ responsywna” . Oznacza to, że będzie działać również na smartfonach i tabletach
Stworzona przez Ciebie strona internetowa będzie błyskawicznie reagować i będzie wyglądać świetnie na każdym urządzeniu mobilnym, smartfonie i tablecie. Nie ma potrzeby zatrudniania do tego programisty internetowego.

4. Pomoc dostępna od społeczności
Przy tak dużej liczbie osób korzystających z platformy (webmasterzy, właściciele małych firm, blogerzy) łatwo jest znaleźć szybką pomoc, gdy jej potrzebujesz. Można uzyskać pomoc tutaj za darmo lub można wynająć tysiące programistów WordPress z tutaj .

W rzeczywistości stworzyłem WebsiteSetup.org przy użyciu WordPressa . Poniżej znajdują się przykłady mojej strony głównej i strony „blog”:

Czy są jakieś dobre alternatywy dla WordPressa?
Tam jest trochę.

Ale nadal korzystałbym z WordPressa.

Wix to łatwy w użyciu program do tworzenia witryn internetowych z prostym interfejsem typu „przeciągnij i upuść”, ale ma wyższy koszt, nie nadaje się do większych witryn i nie można przeprowadzić migracji witryny, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Squarespace to bardzo estetycznie piękny program do tworzenia witryn internetowych, który ułatwia tworzenie pięknych witryn, ale wiąże się z wyższymi miesięcznymi kosztami i nie ma funkcji migracji witryny.
Drupal to potężna platforma popularna wśród doświadczonych programistów i twórców stron internetowych, ale ma dużą krzywą uczenia się, co sprawia, że ​​nie jest to najlepsza opcja dla początkujących.
Joomla jest prawie jak WordPress i jest dobrym narzędziem do tworzenia stron internetowych, ale wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy na temat pisania kodu, aby wszystko działało tak, jak chcesz.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, przygotowałem obszerne porównanie między WordPress, Joomla i Drupal .

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz budować swojej witryny za pomocą WordPress, zapoznaj się również z moimi przewodnikami po Drupalu , Joomla , HTML5 i konstruktorze stron internetowych .

CO NASTĘPNE?
W tym momencie nie musisz szukać WordPress. W tej chwili nie musisz go instalować ani pobierać.

Aby upewnić się, że Twoja witryna jest skonfigurowana we właściwy sposób, wykonaj następujące czynności:

znacznik wyboruW kroku 2 przeprowadzę Cię przez proces wyboru nazwy domeny i znalezienia miejsca do hostowania Twojej witryny.

znacznik wyboruW kroku 3 pokażę Ci, jak zainstalować i dostosować witrynę WordPress. Nie martw się – przeprowadzę Cię przez ten proces, podając wiele obrazów jako odniesienie.

Krok # 2 : Znajdź nazwę domeny i hosta

Pełne ujawnienie : ten przewodnik jest obsługiwany przez czytelnika. Jeśli klikniesz na nasze linki, możemy otrzymać prowizję. Dzięki za wsparcie.

Aby założyć nową witrynę internetową, potrzebujesz dwóch rzeczy:

Nazwa domeny (adres internetowy, na przykład nazwa_witryny.com)
Hosting witryn internetowych (usługa łącząca witrynę z Internetem)
Sama platforma WordPress jest bezpłatna, ale hosting i nazwa domeny nie. Jednak łączny koszt to nadal mniej niż kawa, około 3–5 USD miesięcznie. Możesz zlecić wykonanie taniej strony internetowej w Studio Bori.

Aby wyglądać profesjonalnie, musisz mieć własną nazwę domeny, zamiast mieć bezpłatną domenę należącą do kogoś innego (na przykład twojafirma.moja-free-website.com).

Posiadanie wysokiej jakości usługi hostingowej pomoże Ci również upewnić się, że Twoja witryna nie ulegnie awarii i szybko się ładuje (bardzo ważne dla każdego, kto odwiedza Twoje strony).

Gdzie otrzymam nazwę domeny i hosting?
Najczęściej korzystałem z www.Bluehost.com jako hostingu i rejestratora domen dla siebie i dla moich projektów tworzenia stron internetowych.

Strona główna Bluehost

Ich hosting strony kosztuje mniej niż bilet do kina (2,75 USD / mies.) I dorzucają DARMOWĄ nazwę domeny (niezły dodatek do posiadania).

Oczywiście możesz wypróbować innych dostawców usług hostingowych, a nawet spróbować hostować swoją witrynę samodzielnie, ale jest to bardzo skomplikowany proces i często nie byłby w stanie obsłużyć odwiedzających witrynę. Więc zaoszczędź trochę pieniędzy i uzyskaj odpowiedniego hosta internetowego.

Dzięki własnej nazwie domeny możesz również uzyskać profesjonalne konto (a) e-mail, takie jak twoja_nazwa@TwojaWitryna.com – jest to o wiele bardziej profesjonalne niż zwykły adres Yahoo lub Gmail, szczególnie jeśli potrzebujesz wielu kont e-mail.

Masz już nazwę domeny i hosting? Śmiało i przejdź do kroku 3 , w którym wyjaśnię, jak skonfigurować witrynę.

Jaką nazwę domeny wybrać?
Kiedy wybór nazwy domeny , istnieje kilka zasad należy pamiętać:

Jeśli konfigurujesz witrynę firmową, nazwa domeny powinna być zgodna z nazwą firmy. Na przykład: NazwaTwojejFirmy.com
Jeśli planujesz na dokonanie osobistej strony internetowej dla siebie następnie YourName.com może być świetnym rozwiązaniem.
W przypadku tej witryny ( WebsiteSetup ) wybrałem WebsiteSetup.org

Nazwy domen zwykle kończą się na .com, .org lub .net, ale ostatnio pojawiło się wiele rozszerzeń domen (ostatnia część adresu internetowego, np. .Com lub .org), od .blog do. .przyjęcie.

Moja najlepsza rada? Unikaj nietypowych rozszerzeń i korzystaj z .com, .net lub .org, chyba że dokładnie opisują Twoją witrynę – a nawet wtedy zwykle lepiej jest wybrać bardziej popularne rozszerzenie.

Jakieś dodatkowe wskazówki dotyczące wyboru nazwy domeny?
Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc w wyborze nazwy domeny:

# 1 Czy jest markowy? Na przykład, jeśli utworzysz witrynę o poezji, to best-poetry-website.net nie jest dobrym wyborem: poetryacademy.com lub poetryfall.com są znacznie lepsze.

# 2 Czy to niezapomniane? Krótkie, wyraziste i wyraźne nazwy domen są znacznie łatwiejsze do zapamiętania. Jeśli nazwa domeny jest zbyt rozmyta, zbyt długa lub napisana w dziwny sposób, odwiedzający mogą o niej zapomnieć.

# 3 Czy to chwytliwe? Chcesz nazwy domeny, która wypada z języka, opisuje to, co robisz (lub Twoja firma) i utknęła w głowie. Wymyślenie fajnej nazwy może być nieco trudne, ponieważ obecnie na świecie jest ponad 200 milionów aktywnych nazw domen – ale nie poddawaj się.

Jest jedna zasada, która zawsze ma zastosowanie do nazw domen: jeśli Ci się spodoba, zrób to.

CO NASTĘPNE?
znacznik wyboruPrzeprowadź burzę mózgów, aby wymyślić unikalną nazwę domeny, która odzwierciedlałaby Twoją przyszłą witrynę internetową, firmę lub blog.

znacznik wyboruZabezpiecz swój hosting i nazwę domeny. W tym celu polecam korzystanie z Bluehost.com , ale możesz wybrać dowolnego hosta internetowego, który jest niezawodny i godny zaufania.

AKTUALIZACJA: Zrobiłem prosty przewodnik, jak zacząć korzystać z Bluehost ( który pakiet hostingowy wybrać i jak zainstalować WordPress ).

Krok # 3 : Skonfiguruj stronę internetową i zacznij projektować
Jeśli masz jakieś pytania / sugestie dotyczące tego przewodnika, nie wahaj się ze mną skontaktować . Pamiętaj: jestem tu, aby pomóc!

1. Zainstaluj witrynę WordPress
Istnieją dwa możliwe sposoby instalacji WordPressa, jeden DUŻO łatwiejszy niż drugi.

1. ABY UTWORZYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ Z WORDPRESS, WYKORZYSTAJ INSTALACJĘ ZA POMOCĄ JEDNEGO KLIKNIĘCIA:
Prawie wszystkie ugruntowane i niezawodne firmy hostingowe mają obecnie zintegrowaną instalację WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować w Bluehost lub innej podobnej firmie hostingowej, powinieneś znaleźć swoją „instalację jednym kliknięciem” w procesie tworzenia konta lub w panelu sterowania konta.

Na przykład są to kroki, które musisz wykonać, aby zainstalować WordPress na Bluehost (proces jest bardzo podobny lub nawet taki sam we wszystkich najpopularniejszych firmach hostingowych):

Przejdź do Bluehost.com
Wybierz swój plan hostingowy (najtańszy plan jest w porządku)
Jeśli masz już domenę, wpisz ją tam
Podaj swoje dane i wybierz długość hostingu (możesz usunąć „Dodatki”).
Przejdź przez proces płatności i utwórz konto
Zaloguj się do Bluehost i użyj opcji „Instalacja WordPressa jednym kliknięciem”, aby zainstalować WordPress

Jeśli nie możesz go zlokalizować, spójrz tutaj: Jak zainstalować WordPress na Bluehost .

2. INSTALACJA RĘCZNA (jeśli Twój dostawca usług hostingowych nie ma na to łatwego sposobu)
Jeśli z jakiegoś dziwnego powodu (niektóre firmy hostingowe nie zapewniają instalacji WordPress jednym kliknięciem) nie masz opcji automatycznej instalacji WordPressa, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem :

Ręczne instalowanie WordPressa (kliknij, aby rozwinąć)
2. Wybierz motyw dla swojej witryny (bezpłatny lub premium)
W następnym kroku zagłębimy się w motywy WordPress oraz ich używanie i dostosowywanie.

Motywy WordPress to szablony projektowe, dzięki którym zmiana wyglądu witryny jest o wiele szybsza i łatwiejsza.

Na szczęście WordPress ma mnóstwo motywów do wyboru. Sam oficjalny katalog motywów WordPress zawiera ponad 8000, z których można korzystać całkowicie bezpłatnie.

Możesz uzyskać dostęp do motywów bezpośrednio z WordPress, bez konieczności przechodzenia do zewnętrznej witryny.

W tym celu po prostu przejdź do Wygląd> Motywy i kliknij duży znak + z napisem Dodaj nowy motyw .

Dodaj nowy motyw WordPress

Następnie użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć motyw, który pasuje do Twojej witryny.

Znalezienie nowego motywu

Możesz kliknąć dowolny motyw na liście, aby wyświetlić jego wersję demonstracyjną i przeczytać więcej o jego funkcjach na ekranie Szczegóły i podgląd .

Po znalezieniu odpowiedniego motywu zainstaluj go, klikając przycisk Instaluj na ekranie Szczegóły i podgląd .

Zainstaluj nowy motyw

Po zakończeniu procesu instalacji kliknij przycisk Aktywuj , który pojawia się w miejscu, w którym znajdował się przycisk Instaluj .

Jeśli to, co jest dostępne w oficjalnym katalogu motywów, nie odpowiada Twoim potrzebom, sprawdź rynki motywów premium, takie jak:

ThemeForest
Rynek kreatywny
MOJO Marketplace
Eleganckie motywy
Themify
StudioPress
3. Dodaj treść (strony i posty)
Zanim przejdziesz do dostosowywania witryny, musisz mieć trochę treści w swojej witrynie.

W końcu trudno jest dostosować witrynę, gdy nie ma na niej nic, co mogłoby pokazać zmiany. To, czego potrzebujesz pod względem treści, będzie się różnić w zależności od tematyki witryny i celów.

Jest jednak kilka kluczowych stron, które ma prawie każda witryna:

Strona główna
O stronie
Strona kontaktowa
Decydując, które strony dodać , zastanów się, jakie informacje byłyby najbardziej pomocne dla odwiedzających. Musisz także pomyśleć o treściach wizualnych, takich jak zdjęcia.

Aby to ułatwić, niektóre motywy WordPress zawierają szablony stron dla określonych typów stron. Inne mają również więcej niż jedną opcję układu dla każdej strony.

Aby z nich skorzystać, przejdź do Wygląd> Dostosuj .

W tym przykładzie używamy najnowszego domyślnego motywu WordPress, Twenty Twenty-One, aby utworzyć witrynę. Domyślnie używa strony statycznej jako strony głównej, którą możesz skonfigurować w Ustawieniach strony głównej . Użyj menu rozwijanego, aby wybrać stronę, która ma służyć jako strona główna Twojej witryny.

strona główna wyświetla najnowsze posty

Alternatywnie, jeśli chcesz, aby Twoja strona główna zawierała Twoje najnowsze posty na blogu, zaznacz opcję Twoje najnowsze posty .

Potwierdź swój wybór, klikając Opublikuj w lewym górnym rogu.

Następnie możesz przejść do tworzenia nowych stron w swojej witrynie. W tym celu w głównym pulpicie nawigacyjnym przejdź do Strony> Dodaj nowy .

Dodaj nową stronę WordPress

Motyw Twenty Twenty-One opiera się na edytorze Gutenberg, więc tutaj mogę dodać tytuły stron i zawartość.

Edytor tematyczny Gutenberg 2021

Na tej stronie możesz dodawać funkcje, takie jak obrazy i formatowanie.

Powtórz ten proces, aby dodać kolejne strony do swojej witryny.

4. Upewnij się, że Twoja witryna jest dobrze zorganizowana
Pomyśl o swojej witrynie internetowej jak o bibliotece.

Struktura Twojej witryny będzie stawała się coraz ważniejsza, im więcej treści dodasz do swojej witryny.

Ucząc się, jak stworzyć witrynę internetową, musisz znaleźć eksperta w organizowaniu witryny w sposób, który będzie sensowny dla odwiedzających i łatwy w poruszaniu się po niej.

Kluczową częścią jest tutaj menu nawigacyjne. Po utworzeniu niektórych stron nadszedł czas, aby udostępnić je odwiedzającym w witrynie. Możesz to zrobić w Wygląd> Menu .

WordPress Skonfiguruj menu

Pierwszym krokiem jest nadanie nazwy nowemu menu, a następnie kliknięcie opcji Utwórz menu .

Następnie możesz wybrać zawartość do dodania po lewej stronie. Na przykład zaznacz pola obok stron, które mają być wyświetlane w menu, a następnie kliknij opcję Dodaj do menu .

Możesz przeciągać i upuszczać elementy menu w żądanej kolejności, a nawet przekształcać je w elementy podrzędne, przenosząc je pod inne, jak poniżej. Gdy będziesz zadowolony, wybierz pozycję menu, w której chcesz, aby pojawiło się to menu (w tym przypadku menu główne ).

Kliknij ponownie Zapisz menu i przejdź do interfejsu użytkownika witryny, aby zobaczyć nowe menu w akcji.

nowy podgląd strony internetowej WordPress

Ostatecznie chcesz odzwierciedlić strukturę, która ma sens dla Twojej witryny i pomaga odwiedzającym dotrzeć tam, gdzie muszą.

5. Dodatkowe opcje dostosowywania
Aby uzyskać dodatkowe opcje dostosowywania, wróć do Wygląd> Dostosuj . Kiedy się rozejrzysz, zobaczysz, że oferuje o wiele więcej opcji wprowadzania zmian w witrynie. Możesz modyfikować inne części swojej witryny, takie jak:

Tytuł i slogan
Zabarwienie
Typografia
Zdjęcie w tle
Menu
Widgety
Możesz również wprowadzić poprawki na swojej stronie głównej, stronie bloga i dodać niestandardowy kod. Wyświetlane opcje będą się różnić w zależności od zainstalowanego motywu.

Dostosowywanie motywu WordPress

Oprócz dostosowywania motywów dostępnych jest wiele wtyczek do WordPress , zarówno bezpłatnych, jak i premium. W samym tylko oficjalnym katalogu wtyczek WordPress można znaleźć blisko 60 000 wtyczek, które mogą dodawać do Twojej witryny wszelkiego rodzaju nowe funkcje i funkcjonalności. Ponadto istnieje wiele innych dostępnych na zewnętrznych platformach handlowych. Wiele ciekawych informacji znajdziecie na stronie blog WordPress autorstwa Studio Bori.

Aby zainstalować nowe wtyczki, przejdź do Wtyczki> Dodaj nową .

Dodawanie wtyczek do WordPress

Zostanie wyświetlona lista najpopularniejszych obecnie dostępnych wtyczek. Użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć wszystko, czego szukasz.

Aby pobrać wtyczki do swojej witryny, kliknij przycisk Zainstaluj teraz . Poczekaj, aż zostanie pobrany, a następnie kliknij Aktywuj . Możesz znaleźć wszystkie wtyczki w swojej witrynie, a także możliwość ich aktywacji, dezaktywacji i usunięcia w sekcji Wtyczki w menu głównym WordPress.

Jeśli chodzi o wtyczki, które należy zainstalować, warto rozważyć następujące opcje:

Yoast SEO – najlepsza wtyczka do optymalizacji wyszukiwarek, która dodaje monity o optymalizację na stronie do każdej strony i postu, a także opcję dostosowywania tagów mediów społecznościowych Open Graph.
Jetpack – zawiera szeroką gamę funkcji poprawiających szybkość witryny, optymalizację, integrację z mediami społecznościowymi, marketing cyfrowy, formularze kontaktowe i wyszukiwanie w witrynie.
Smush – ta wtyczka kompresuje obrazy przesyłane do WordPress, co oszczędza miejsce na dysku i przyspiesza ładowanie strony.
WooCommerce – to najpopularniejsza wtyczka sklepu internetowego do WordPressa, która ułatwia założenie sklepu internetowego. Więcej na ten temat poniżej.
MonsterInsights – ta wtyczka dodaje Google Analytics do pulpitu WordPress.
Jeśli chcesz mieć jeszcze większą kontrolę nad wyglądem swojej witryny, możesz zainstalować wtyczkę do tworzenia stron. Te wtyczki dodają funkcję przeciągnij i upuść do Twojej witryny, co oznacza, że ​​możesz wizualnie tworzyć całe projekty internetowe – nie tylko pojedyncze strony i posty. Oto kilka popularnych opcji:

Elementor – ten wszechstronny kreator stron internetowych oferuje wizualną edycję witryny, szybki czas ładowania i szeroki wybór szablonów do wyboru.
Divi – opracowany przez Elegant Themes, Divi zapewnia kolejny prosty sposób dostosowywania stron internetowych.
Beaver Builder – łatwa w użyciu wtyczka do tworzenia stron, która znacznie przyspiesza projektowanie witryn.
6. Dodaj bloga (opcjonalnie)
Nie każda witryna potrzebuje bloga. Jednak jego utworzenie może być dobrym pomysłem, aby regularnie publikować świeże treści, wyświetlać swoją wiedzę i zapewnić dodatkową wartość dla odwiedzających.

Aby dodać bloga w WordPress, musisz najpierw wybrać stronę bloga. Powyżej omówiłem już, że możesz skonfigurować swoją stronę główną, aby automatycznie wyświetlać najnowsze posty. Jeśli jednak chcesz zamiast tego dedykowaną stronę blogu i zachować statyczną stronę główną, musisz ją najpierw utworzyć.

Jest to tak proste, jak skonfigurowanie pustej strony ( Strony> Dodaj nową ), nazwanie jej Blog (lub cokolwiek chcesz, ale Blog ma sens, ponieważ automatycznie utworzy adres twoja_witryna.com/blog dla strony twojego bloga) i opublikowanie go . Następnie wybierz go jako swoją stronę postów w obszarze Wygląd> Dostosuj> Ustawienia strony głównej lub w Ustawieniach> Czytanie .

Po zapisaniu wszystkie posty na blogu pojawią się automatycznie na wybranej stronie. Nie zapomnij dodać go do swojego menu nawigacyjnego!

Aby dodać posty na blogu do swojej witryny, przejdź do Posty> Dodaj nowy .

WordPress dodaje nowy post na blogu

Spowoduje to przejście do tego samego edytora treści, którego używałeś wcześniej na swoich stronach. Dodaj tytuł i treść do swojego posta na blogu. Uwzględnij obrazy i formatowanie, nagłówki, listy i wszystko, czego potrzebuje. Na pasku bocznym po prawej stronie znajdziesz również opcje stosowania kategorii i tagów, definiowania fragmentu i konfigurowania wyróżnionego obrazu.

WordPress dodający treści do Twojego bloga

Po wprowadzeniu zmian kliknij Opublikuj. Twój pierwszy post został ukończony, dobra robota!

7. Dodawanie sklepu internetowego (opcjonalnie)
Nie każda witryna internetowa potrzebuje sklepu internetowego. Ale jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić stronę internetową i dołączyć sklep internetowy, czytaj dalej.

Najpopularniejszą wtyczką służącą do tego celu jest WooCommerce .

Możesz go szybko skonfigurować, oferuje wiele opcji płatności i szeroką gamę zoptymalizowanych motywów do stworzenia sklepu internetowego. Ponadto ma wiele rozszerzeń dostępnych do kupienia, aby dostosować witrynę e-commerce i dostosować ją do wielu celów.

Woocommerce

Aby dowiedzieć się, jak dodać sklep internetowy do swojej witryny, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem .

8. Skonfiguruj SSL
Warstwa bezpiecznych gniazd (SSL) w Twojej witrynie oznacza, że ​​dane wysyłane do odwiedzających Twoją witrynę są bezpieczne. SSL jest ważnym czynnikiem rankingowym wyszukiwania i jest niezbędne, aby zapewnić pozytywne wrażenia użytkownika poprzez nadanie priorytetu prywatności i bezpieczeństwu użytkownika.

Aby sprawdzić, czy SSL jest aktywny w Twojej nowej witrynie z Bluehost, wykonaj następujące czynności:

Zaloguj się do Bluehost.
Przejdź do Moje witryny .
Kliknij Zarządzaj witryną .
Znajdź kartę Bezpieczeństwo na następnym ekranie.
W sekcji, która mówi Certyfikat bezpieczeństwa , sprawdź swój bezpłatny certyfikat SSL lub certyfikat SSL: zaszyfruj status. Przełącznik powinien być włączony .
Sprawdź, czy SSL jest skonfigurowany, odwiedzając ponownie swoją witrynę. Ikona kłódki powinna pojawić się obok nazwy domeny na pasku adresu przeglądarki internetowej.Skonfiguruj SSL
9. Uruchom swoją witrynę WordPress
Gdy Twoja witryna jest już gotowa, czas na jej oficjalne uruchomienie. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś swoje ustawienia i jeszcze raz poprawiłeś swoje posty i strony. Jeśli wszystko wygląda dobrze, kliknij link u góry pulpitu nawigacyjnego z napisem Coming Soon Active .

uruchomienie strony internetowej wordpress już wkrótce

Następnie przewiń w dół i naciśnij przycisk z napisem Uruchom witrynę .

przed publikacją strony internetowej

Teraz możesz sprawdzić swoją aktualną witrynę.

na żywo strona internetowa WordPress

Kliknij każdą stronę, aby upewnić się, że wszystkie linki działają, tekst wygląda dobrze, a obrazy są prawidłowo sformatowane (możesz skorzystać z tej listy kontrolnej jako odniesienia ).

Gratulacje! Jesteś teraz dumnym właścicielem nowej witryny internetowej.
Nauka tworzenia strony internetowej to nie lada wyczyn , nawet ze szczegółowym przewodnikiem, który pomoże Ci po drodze.

Jednocześnie może być bardzo satysfakcjonujące, gdy zdobędziesz nową umiejętność i zaczniesz widzieć, jak twoja ciężka praca się opłaca.

Ale nie poprzestawaj na tym. Skorzystaj z nowej wiedzy, aby dowiedzieć się więcej i wdrożyć bardziej złożone funkcje i funkcje. W ten sposób nie tylko nauczysz się, jak stworzyć stronę internetową, ale dokładnie taką, jaką chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *