JAK ZDEZYNFEKOWAĆ MIEJSCE PRACY, GDY WRACASZ DO BIURA

Odkąd wybuch koronawirusa rozpoczął się na początku tego roku, wielu pracowników przeszło z pracy w biurze do pracy w domu. Wielu z nas potrzebowało trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego. Podczas gdy niektórzy z nas będą podekscytowani ponownym widokiem naszych współpracowników, są też inni, którzy mogą obawiać się COVID-19 czającego się na powierzchniach naszych miejsc pracy. Wiele biur zatrudniło specjalistów do czyszczenia i dezynfekcji ich miejsc pracy. Dobrym pomysłem może być również przygotowanie się do dodatkowego czyszczenia i dezynfekcji. Jednym ze sposobów jest ozonowanie.

Cóż, nie bójcie się współpracownicy biurowi! Oto kilka wskazówek i wskazówek dla wszystkich, którzy wkrótce powrócą do biura, aby chronić ich przed zakażeniem koronawirusem.

7 rzeczy, które należy zdezynfekować po powrocie do biura:

  • Laptop
  • Klawiatury
  • Mysz
  • Powierzchnie biurka
  • Twoje krzesło, zwłaszcza poręcze
  • Wszelkie nieruchome przedmioty na biurku, w tym artykuły papiernicze
  • Wszelkie inne powierzchnie, których często dotykasz

Zdecydowanie zaleca się WYCIERANIE tych elementów trzy razy dziennie, gdy po raz pierwszy dotrzesz do biura, w południe i przed wyjściem z biura. Spray dezynfekujący lub chusteczki antybakteryjne zawierające co najmniej 70 procent alkoholu są dobre do zabicia koronawirusa.

Prośba o przyjęcie tych prostych środków przez wszystkich w Twoim miejscu pracy:
jeśli jesteś chory, zostań w domu i natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Rozważ monitorowanie swojej temperatury.
Pracownicy powinni unikać bliskiego kontaktu.
Pracownicy powinni nosić maskę w pracy.
Każdy, kto niedawno podróżował do kraju wysokiego ryzyka COVID lub miał bliski kontakt z osobami o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem, powinien rozważyć poddanie się kwarantannie. W walce pomoże również skuteczne ozonowanie Warszawa.
Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
Unikaj dzielenia się jedzeniem.
Zakryj kaszel lub kichaj chusteczką, a następnie wyrzuć ją do kosza.
Czyść i dezynfekuj często dotykane przedmioty i powierzchnie za pomocą zwykłego domowego sprayu do czyszczenia lub ściereczki.
Myj ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund. Myj je często, zwłaszcza po wyjściu do łazienki, przed jedzeniem oraz po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu.
Wiele z tych środków jest zalecanych przez CDC i społeczność medyczną, aby pomóc w walce z przenoszeniem COVID-19.

Ponieważ koronawirus nadal atakuje nasz dom i miejsce pracy, może minąć trochę czasu, zanim zobaczymy powrót do normy. Niezależnie od tego, czy wróciłeś, czy nawet widzisz, że wrócisz w przyszłości, te kroki pomogą zapewnić, że będziesz bezpieczniejszy w swoim środowisku pracy i nie zostaniesz zarażony COVID.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *