Mój kontrahent nie kończy pracy, mimo że mu zapłaciłem

Korzystając z usług firmy wykonawczej lub niezależnego wykonawcy, zdarza się, że właściciel nieruchomości zapłaci agentowi kontraktowemu, a praca nadal pozostanie niedokończona. Jeśli tak się stanie, właściciel będzie musiał wiedzieć, co robić dalej, upewnić się, że wykonawca nie próbuje nękać go przy wychodzeniu z pracy i szukać pomocy prawnej.

Wykonawca i umowa

Przy zatrudnianiu profesjonalisty, firmy lub niezależnego wykonawcy ważne jest posiadanie prawnie wiążącego dokumentu między obiema stronami. Jest to ogólny standard podczas pracy z osobą, która współpracuje z właścicielem domu do wynajęcia i świadczy usługi na rzecz nieruchomości. Jeżeli osoba fizyczna lub firma nie dokończy pracy, ale otrzymała już zapłatę, można to wykorzystać jako naruszenie umowy. W przypadku naruszenia, właściciel domu ma możliwość uzyskania odszkodowania od drugiej strony. Zwykle wymaga to pomocy prawnika w celu wszczęcia postępowania lub zawarcia ugody z firmą. W egzekucji pomóc może http://komornikbobek.pl/.

Przyczyny zniknięcia

Są chwile, kiedy umowa znika przed zakończeniem projektu. Czasami dzieje się tak, ponieważ musi zdobyć więcej materiałów i nie ma z nikim kontaktu. Jeśli przyczyna jest zrozumiała, projekt może być kontynuowany później i zakończyć przed terminem lub w jego pobliżu. Jeśli jednak przyczyna jest nieważna, może to prowadzić do naruszenia umowy. Jednak po pewnym czasie, jeśli wykonawca nie nawiąże kontaktu lub nie oddzwoni, może się okazać, że nie dokończy pracy. Następnie należy skontaktować się z prawnikiem, aby ustalić, jakie opcje są dostępne.

Brak ukończonego projektu

Generalnie to brak materiałów, robocizny, a nawet części, których właściciel domu lub firma nie otrzymuje od wykonawcy, gdy nie dokończy pracy. Projekt może wymagać przebudowy łazienki, a wanna może już nigdy nie pojawić się wraz z wykonawcą w domu. W tym momencie wielu złomuje obecny projekt z pracownikiem i znajduje nowego specjalistę do zaangażowania się i zakończenia pracy. Jednak płatność przekazana drugiemu za gotowy produkt może utrudnić realizację tego planu. Może okazać się konieczne pozwanie wykonawcy za naruszenie umowy lub niekompletną pracę. Warto załatwić również spadek.

Konkretne klauzule w umowie będą generalnie wspierać właściciela w próbie zatrzymania wykonawcy za naruszenie, naruszenia i odszkodowanie. Brak ukończonego projektu zwykle świadczy o sobie, a to dostarczyłoby dowodów, których sędzia lub ława przysięgłych potrzebowaliby w zwykłych okolicznościach. Właściciel nadal musiałby robić zdjęcia, skontaktować się z prawnikiem i przejrzeć umowę między obiema stronami. Klauzula naruszenia zwykle wyjaśnia, jak postępować. Adwokat może najpierw potrzebować wysłać do wykonawcy list z żądaniem dotyczącym nieukończonych prac. Następnie właściciel będzie musiał podjąć kroki w oparciu o udzieloną odpowiedź.
Dochodzenie roszczenia kontraktowego

Kiedy właściciel domu zapłacił za komponenty, pracę lub materiały wykonawcy do ukończenia projektu, może nie mieć innego wyboru, jak tylko spór sądowy w celu rozwiązania konfliktu. Wykonawca może nie komunikować się, gdy ma środki z pracy, nawet jeśli jest praca, która wymaga ukończenia. W takich sytuacjach właściciel domu może potrzebować zebrać dowody i skontaktować się z prawnikiem, aby ustalić, jaką ścieżkę wybrać. Jeśli nic nie zrobi, brakujące elementy pozostaną niedostępne. Środki przekazane wykonawcy za niekompletne prace są nieodwracalne bez wniesienia reklamacji.

W zależności od wysokości możliwego odszkodowania właściciel domu będzie musiał określić, która ścieżka jest najlepsza. Po skontaktowaniu się z prawnikiem zrozumie, jakie opcje istnieją. Jednak wartość roszczenia może prowadzić do sądów ds. Drobnych roszczeń. Jeśli w grę wchodzi inny element, na przykład osoba trzecia lub podwykonawca, może to zwiększyć wartość. Gdy możliwe odszkodowanie jest wystarczające do sporu sądowego, właściciel domu może być zmuszony do wniesienia roszczenia ze wsparciem prawnym.
Niedokończona praca kontraktowa i prawnik

Prawnik zatrudniony do niedokończonego projektu budowlanego zapozna się z wiążącą umową między właścicielem a profesjonalistą. W przypadku, gdy istnieje inny sposób rozwiązania konfliktu, wyjaśni on, która opcja jest lepsza w oparciu o wartość roszczenia, a następnie postara się uzyskać jak najlepsze odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *