Tworzenie i planowanie nowoczesnego biura połączonego z biurem

 

ZALETY – KTO KORZYSTA?

Połączone biuro nadaje się przede wszystkim do czynności, które wiążą się z regularną zmianą pracy projektowej na pracę indywidualną. Istotną cechą odróżniającą koncepcje biura grupowego i połączonego jest to, że biuro grupowe jest zazwyczaj przeznaczone do długoterminowej pracy zespołowej zorientowanej na projekt, natomiast biuro łączone jest przeznaczone do bezproblemowej pracy indywidualnej i sporadycznych prac zespołowych. Podstawowym atutem jest indywidualna atmosfera pracy w poszczególnych biurach w połączeniu z komunikacyjną strefą wielofunkcyjną. Szczególnie dla osób, których praca wymaga skoncentrowanej pracy przy komputerze, cicha praca w poszczególnych biurach jest dobrze odbierana. Dodatkowo przy oknie może siedzieć kilka osób. Warto postawić na takie rozwiązania https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html.

WADY – CO WZIĄĆ POD UWAGĘ…

Ponieważ pracownicy nie mogą przebywać jednocześnie w jednym biurze i w przestrzeni wielofunkcyjnej, powstaje niewykorzystana przestrzeń, co prowadzi do dodatkowych kosztów. W Polsce przestrzenie wielofunkcyjne nie są jeszcze wykorzystywane tak intensywnie, jak by się tego chciało. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być niesprzyjająca lokalizacja biura lub złe warunki oświetleniowe – oba te czynniki powinny być umiejętnie zaplanowane, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Ponadto pracownicy muszą przyzwyczaić się do nowych sposobów pracy i możliwości, jakie oferują http://www.sufity.net.pl/. Każdy, kto całe życie pracował w jednym biurze, preferuje tę konstrukcję i może widzieć tylko przewymiarowany korytarz w strefie wielofunkcyjnej, nie dostrzegając jego możliwości.

 

Dobre połączenie biura działa tylko przy odpowiednio dużej powierzchni, w przeciwnym razie może prowadzić do zagęszczenia powierzchni, co powoduje, że poszczególne biura będą zbyt małe. Szklane ściany mogą sprawić, że ludzie poczują się obserwowani, a nawet kontrolowani. Również czynności w strefie wielofunkcyjnej, które odbywają się niezależnie od pojedynczego pracownika, takie jak np. spotkania z klientami, mogą prowadzić do rozproszenia skoncentrowanej pracy.

WSKAZÓWKA:

W przypadku tego modelu ważne jest, aby najpierw omówić z personelem, które aplikacje mogą być najbardziej korzystne w strefie wielofunkcyjnej, a tym samym zwiększyć akceptację i wydajność.

BIURO ODWRACALNE

Biuro dwustronne charakteryzuje się elastyczną przestrzenią biurową odpowiednią dla różnych użytkowników. W praktyce budynek może być wykorzystywany zarówno na biura grupowe, łączone, jak i indywidualne. Niewiele ścian pełnych zapewnia wymaganą elastyczność, podczas gdy systemy ścianek działowych przejmują funkcje akustyczne i kształtujące przestrzeń i można je ustawić i zmienić przy minimalnym wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *