10 znaków, że musisz wezwać hydraulika

Czasami problemy z rurami i wodą są łatwym rozwiązaniem, które możesz zrobić samodzielnie. Innym razem … nie tak bardzo. Oto, jak dowiedzieć się, kiedy zadzwonić do hydraulika.

Hydraulicy są nieocenionym źródłem informacji dla właścicieli domów, nawet jeśli często nie zdają sobie z tego sprawy. 10% domów ma małe wycieki , o których nawet nie są świadomi, a wiele innych doświadczy sytuacji awaryjnych, w których będą musieli wezwać hydraulika.

Niektóre problemy hydrauliczne można oczywiście rozwiązać za pomocą odrobiny Google i niektórych narzędzi, które są łatwe w użyciu w domu. Na przykład zatkana toaleta może zostać zanurzona i może potem działać płynnie, lub zator w rurze można założyć przy odrobinie szczęścia.

Ale skąd wiesz, że problem nie dotyczy łatwo dostępnej poprawki do samodzielnego wykonania?

Jeśli masz problemy z hydrauliką, ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się problemowi i zdecydować, czy jest to coś, z czym możesz sobie poradzić, czy też nadszedł czas, aby przyciągnąć profesjonalistę i wezwać hydraulika.

1. W domu jest dziwny zapach
Właściciel domu czuje w domu dziwny zapach

Jeśli zauważyłeś dziwny zapach i nie możesz do końca znaleźć jego źródła, być może nadszedł czas, aby uzyskać pomoc.

Zapach, którego doświadczasz, może być smrodem przypominającym ścieki, co może oznaczać, że linia kanalizacyjna pękła, a nawet jeśli nie widzisz bałaganu, możesz go poczuć. Te ścieki mogą być niebezpiecznie blisko powrotu do prysznica, co jest ostatnią rzeczą, jakiej chcesz.

Czy smród jest trochę bardziej nieznany i nie przypomina ścieków? To może być gaz.

Wycieki gazu są niebezpieczne i powodują nawet śmierć 17 osób rocznie. Jeśli poczujesz coś, co Twoim zdaniem może być gazem, nie czekaj. Wezwij eksperta, aby naprawił tę linię, zanim problem się pogorszy, ponieważ nie jest to coś, z czym chcesz sobie poradzić. W takiej sytuacji pomże zawsze http://hydraulik.krakow.pl/.

2. Woda gromadzi się w nieoczekiwanym miejscu
Woda w wannie cofa się

Jeśli toaleta jest zablokowana, istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniesz o tym ostrzeżony, ponieważ przy próbie spłukiwania toaleta cofa się. Tak samo jest z wieloma innymi urządzeniami hydraulicznymi – często bardzo łatwo jest stwierdzić, gdzie jest źródło problemu, a zatem łatwo jest zlokalizować zatkany odpływ .

Jednak nie zawsze tak jest.

Czasami uruchomisz pranie i napotkasz wodę tryskającą do prysznica na dole lub spłukujesz toaletę, aby inna mogła się cofnąć.

Kiedy tak się dzieje, prawdopodobnie jest to zatkanie poza rurami w twoim domu i może to być nawet główna linia kanalizacyjna.

Ponieważ dostęp do głównej linii kanalizacyjnej często wiąże się z kopaniem stóp pod ziemią, będziesz chciał, aby zajął się tym hydraulik. Często mogą najpierw wyłączyć kamerę i sprawdzić, na czym polega problem, zanim zaczną kopać w ziemi.

3. Występuje niskie ciśnienie wody lub powolne dreny
Właściciel domu myje ręce niskim ciśnieniem wody

Niskie ciśnienie wody i powolne odpływy nie są największym problemem hydraulicznym na świecie. W rzeczywistości możesz nawet ulec pokusie, aby je zignorować.

Jasne, irytujące jest to, że kąpiel potrzebuje trochę czasu, zanim odpłynie lub ciśnienie wody w zlewie nie jest świetne, ale nie jest to żadna niedogodność dla twojego życia.

Kuszące, aby nie zajmować się problemem, ignorowanie tego jest złym pomysłem. To znak, że w rurach zaczyna się coś nie udać, niezależnie od tego, czy jest to niedrożność, która nie jest w pełni uformowana, czy pęknięcie, które może wkrótce się powiększyć.

Zadzwoń po hydraulika, gdy problem jest mały, aby upewnić się, że zostanie naprawiony, zanim stanie się ogromną niedogodnością, a twoje przyszłe ja podziękuje ci za przewidywanie! Sprawdź ofertę na stronie hydraulik Kraków 24h.

4. Rura pękła
Właściciel domu sprząta po pękniętej rurze i woła hydraulika

Pęknięte rury mogą mieć wiele przyczyn:

Chodaki, które przyczyniają się do zwiększonego w nich ciśnienia wody
Starzejące się rury
Ciśnienie zewnętrzne
Błędy podczas układania rur
Nawet jeśli nie jest zima i nie możesz sobie wyobrazić, dlaczego pękła ci rura, z pewnością tak się stało i powinieneś uważać na główne znaki. Obejmują one nadmiernie wysoki rachunek za wodę, ponieważ ucieka tak dużo wody, zapach zgniłych jaj oraz wahania ciśnienia wody.

Jeśli myślisz, że rura mogła pęknąć, zamknij dopływ wody i zwiększ ogrzewanie, aby nic się nie pogorszyło. Po podjęciu tych środków ostrożności wezwij hydraulika, aby wyszedł i naprawił rurę.

Pęknięte rury są powszechne, ale prawdopodobnie nie będziesz w stanie sobie z nimi poradzić. W przeciwieństwie do zwykłych zatorów, wymagają poważnej wiedzy, aby bezpiecznie naprawić rzeczy.

5. Zamrożone rury
Pęknięta mrożona rura z zamrożoną wodą

Inną częstą przyczyną pękania rur – i czymś, co samo w sobie stwarza wiele problemów, nawet jeśli nie powoduje pęknięcia rur – jest zamarznięta rura.

Jeśli mieszkasz w szczególnie zimnym miejscu lub zrobiło się wyjątkowo zimno, zwróć uwagę na oznaki zamarzniętej rury . Obejmują one:

  • Na widocznych rurach, np. Pod zlewem, widać szron
  • Na zewnątrz jest na tyle zimno, że prawdopodobnie rury zamarzną
  • Woda wypływa strużką, jeśli w ogóle
  • Zamarznięta rura może pęknąć, dlatego należy się nią zająć jak najszybciej. Wezwanie hydraulika może zapobiec większej liczbie problemów.

Hydraulik może użyć opalarki do rozmrożenia lodu i ponownego przepuszczenia wody przez rurę. Byłoby to zbyt trudne do zrobienia samodzielnie, ponieważ trudno byłoby stwierdzić, jaka część rury została zamrożona.

Niewidoczne rury również byłyby niemożliwe do osiągnięcia, więc wymaga to specjalistycznych narzędzi i profesjonalnej naprawy zamarzniętych rur!

6. W ogóle nie masz wody
Zlewozmywak bez wody

Nikt nie chce się obudzić i stwierdzić, że w ogóle nie ma wody, ale to znak, że istnieje dość ekstremalny problem z rurami. Chodaki i powolne odpływy to jedno, ale jeśli w ogóle nie ma wody, coś może być bardzo nie tak.

Ważne jest, aby być na bieżąco z lokalnymi wiadomościami i społecznością. Jeśli problem dotyczy sieci zasilającej, najprawdopodobniej Twój kraj o tym poinformował, aw tym przypadku nie ma sensu dzwonić do hydraulika. W idealnym przypadku podadzą szacunkowy czas naprawy i poinformują Cię na bieżąco.

Jeśli jednak jest to tylko Twój dom, problem dotyczy konkretnie rur.

Może być kilka powodów, dla których woda w ogóle nie przepływa. Jedna z rur mogła zamarznąć lub pęknąć, albo może być zator tak duży i zły, że nie można go już tak po prostu owinąć.

Jeśli z każdego miejsca w domu nie wypływa woda, prawdopodobnie jest to problem z główną linią kanalizacyjną – tą niesławną rurą, do której może dostać się tylko hydraulik.

7. Spłukiwałeś rzeczy, których nie powinieneś

Być może zauważyłeś pewne problemy z hydrauliką lub znaki ostrzegawcze w połączeniu z uświadomieniem sobie: spłukiwałeś rzeczy, których nie powinieneś .

Chusteczki nawilżane, ściółka dla kotów i tampony to duże problemy. 85% ludzi spuszcza tampony do toalety ze wstydu, jeśli chodzi o produkty menstruacyjne, ale może to być straszne dla kanalizacji.

Tampony mogą nie tylko powodować ogromne zatykanie, których bardzo trudno jest się pozbyć, ale są też wyjątkowo szkodliwe dla szamba. Nie ulegają biodegradacji, więc nawet tampony reklamowane jako „do spłukiwania” zwykle nie są.

Jednak tampony nie są jedynymi reklamowanymi jako nadające się do spłukiwania, chociaż nadal mogą powodować problemy z hydrauliką. Zbrylająca się ściółka dla kotów również często mówi to samo, ale może przykleić się do ścianek rur i spowodować zatkanie, zanim będzie miała szansę się zepsuć.

Aby być super bezpiecznym, należy spłukiwać tylko odpady pochodzące z ciała i papieru toaletowego! Jeśli jednak zdałeś sobie sprawę, że toalety zaczynają spowalniać drenaż i uderzyło Cię poczucie winy, że od czasu do czasu spłukiwałeś wilgotną chusteczkę lub tampon, wezwij hydraulika, aby oczyścił zator.

Nie krępuj się – jest to częsty problem, z którym muszą sobie radzić hydraulicy, a teraz będziesz wiedział w przyszłości, aby więcej tego nie robić. Wyciągnięta lekcja!

8. Nie ma ciepłej wody
Hydraulik mocujący podgrzewacz wody

W najgorszym przypadku brak ciepłej wody w domu może być kolejną oznaką wycieku gazu, dlatego niezwykle ważne jest, aby go sprawdzić! W najlepszym przypadku brak ciepłej wody jest ogromną niedogodnością, ponieważ ciepła woda jest potrzebna przez większość naszego codziennego życia.

To luksus, ale taki, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Najprawdopodobniej brak ciepłej wody jest spowodowany gdzieś wadliwym elementem grzejnym i jest to coś, co zdecydowanie wymaga naprawy przez profesjonalistę. Hydraulicy zostali przeszkoleni w zakresie tych elementów i mogą w mgnieniu oka przywrócić ciepłą wodę do pracy.

Kiedy zauważysz brak ciepłej wody w domu, nie marnuj czasu na wypadek, gdyby był to objaw czegoś poważniejszego.

Jeśli kończy Ci się gorąca woda przed końcem gorącego prysznica, możesz zainwestować w bezzbiornikowy podgrzewacz wody. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody zapewniają niekończący się dopływ ciepłej wody.

9. W rurach wyrastają korzenie drzew
Drzewo rosnące przez rurę

Korzenie drzew przechodzące przez rury to niefortunny, ale powszechny problem. Jeśli rury były już od jakiegoś czasu, mogą zacząć pękać, co oznacza, że ​​korzenie mogą przedostać się przez nie i spowodować łatwe zatykanie lub wycieki.

Więc skąd wiesz?

Ostatecznie nie możesz – tylko hydraulik może to stwierdzić, odkładając tam aparat i patrząc. Jednak z pewnością możesz mieć dokładne podejrzenie.

Jeśli miałeś zatykanie za zatykaniem i nadal coś jest nie tak, rozejrzyj się po swoim podwórku. Czy są drzewa? Wiele z nich? Czy instalacja jest stara?

Korzenie drzew wyrastające przez rury mogą być dość kosztownym rozwiązaniem, w zależności od tego, jak daleko wzdłuż rury zajdzie problem, ale nie ma innego wyjścia niż ich wymiana – a kiedy to zrobisz, problemy z zatykaniem i wyciekami powinny zostać naprawione na zawsze .

10. Kiedy próbowałeś majsterkować i nie miałeś szczęścia
Właściciele domów nie wykonali majsterkowania i wezwą hydraulika

Możesz spróbować zrobić to sam, jeśli chodzi o wiele problemów hydraulicznych. Chodaki w toalecie można rozbić tłokami, a nawet można kupić węża, który przepłynie przez rury, gdy pojawi się blokada.

Niektórzy ludzie są bardziej poręczni niż inni w tej dziedzinie i zdecydowanie warto spróbować, jeśli masz tłok lub węża.

Jeśli problem wykracza poza te, czas wezwać hydraulika. Nigdy nie należy wylewać chemicznego środka czyszczącego do kanalizacji w celu usunięcia zatykania, ponieważ może to pogorszyć uszkodzenie rury, a także spowodować rozpad zatoru.

Jeśli wypróbowałeś podstawowe rozwiązania i nie miałeś szczęścia, wezwij hydraulika, zanim wyrządzisz więcej szkód. Po to tu są.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *