Jak utrzymać czystość wody w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem?

Aby w pełni cieszyć się nadmuchiwaną wanną z hydromasażem, ważne jest, aby woda była tak czysta, jak to tylko możliwe.

 

Dzięki temu Ty i Twoja rodzina będziecie  bezpieczni i zdrowi  podczas korzystania ze spa. Pomaga również przedłużyć żywotność wanny z hydromasażem i zapewnia maksymalną, bezproblemową przyjemność z przenośnej wanny z hydromasażem.

 

W tym artykule przyjrzymy się wszystkim sposobom utrzymania czystej wody w przenośnej wannie z hydromasażem – począwszy od chemikaliów, które należy dodać do dezynfekcji wody, aż po kilka prostych codziennych wskazówek.

 

Pierwsze użycie nadmuchiwanej wanny z hydromasażem

Przy pierwszym użyciu nadmuchiwanej wanny z hydromasażem napełnij ją do maksymalnego poziomu czystą wodą z domowego źródła. Maksymalny poziom jest pokazany na wewnętrznej stronie wanny, w razie problemu pomże https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/. Następnie załóż pokrywę i włącz podgrzewacz wody, aby podgrzać wodę.

 

Powinieneś teraz dodać do wody środek dezynfekujący . Jest to kluczowy element utrzymania czystej i zdrowej wody w wannie z hydromasażem. Dzieje się tak, ponieważ bakterie mogą szybko rosnąć w gorącej wodzie, jeśli woda nie jest uzdatniana. Dlatego dodanie środka dezynfekującego zabija wszelkie bakterie, które mogą dostać się do wody, i oczyszcza wodę.

 

Istnieją dwa główne rodzaje środków dezynfekujących, których możesz użyć:  chlor lub brom . Na stronach internetowych i forach z dmuchanymi jacuzzi często toczą się debaty na temat tego, który z nich jest najlepszy. Ale szczerze mówiąc, wszystko sprowadza się do osobistych preferencji, z którego korzystasz.

 

Wiele osób denerwuje się lub jest zaniepokojonych używaniem i dodawaniem chemikaliów do nadmuchiwanej wanny z hydromasażem, ponieważ jest to dla nich zupełnie nowy obszar. Ale jeśli jesteś jedną z tych osób, nie martw się! To naprawdę jest o wiele prostsze niż myślisz i dopóki przestrzegasz pewnych podstawowych i bardzo łatwych do wykonania wskazówek, jest to całkowicie bezpieczne.

 

Mamy przydatny i popularny artykuł, który opisuje stosowanie chemikaliów w przenośnym spa, który zawiera dosłownie wszystko, co musisz wiedzieć o wszystkich rodzajach chemikaliów. Jeśli więc jesteś zainteresowany – lub po prostu nie masz pewności i chcesz dowiedzieć się więcej – sprawdź to tutaj:  Twój przewodnik po chemikaliach do nadmuchiwanych wanien z hydromasażem , który otwiera się w nowej karcie. Hydraulik Warszawa od dawna stosuje takie rozwiązania.

 

Ale skoro już tu jesteś, przyjrzyjmy się najpierw różnicom między środkami dezynfekującymi na bazie chloru i bromu .

 

Zalety i wady chloru i bromu

Chlor

☑ tańszy niż brom

☑ szybciej działa

☑ nie

wymaga konserwacji ⚠ może lekko

pachnieć ⚠ może podrażniać wrażliwą skórę

⚠ nieznacznie wysokie pH, dlatego poziom pH wody wymaga regularnego monitorowania

 

Brom

☑ nie pachnie

☑ niskie pH, więc nie jest wymagane monitorowanie poziomu pH

☑ dobry wybór dla osób z wrażliwą skórą

⚠ droższy niż chlor

⚠ wolniejsze działanie, szczególnie w miejscach z twardą wodą

⚠ psuje się w słońcu

 

Chlor

Jeśli zdecydujesz się na użycie chloru jako środka dezynfekującego, masz do wyboru:

 

tabletki chlorowe

granulki chloru

Chociaż oba są równie dobre w utrzymywaniu czystej wody w wannie z hydromasażem, sposób ich używania jest bardzo różny.

 

Tabletki z chlorem

jak utrzymać wodę w czystości w nadmuchiwanym basenie chemicznym?Twoja nadmuchiwana wanna z hydromasażem z pewnością będzie wyposażona w tak zwany pływający dozownik chemikaliów. To wygląda jak mały plastikowy grzybek. Sposób działania polega na tym, że wkładasz środek dezynfekujący do chemicznego pływaka, wrzucasz go do wody w wannie z hydromasażem, a chlor powoli rozprasza się w wodzie.

 

Ważne jest, aby w dozowniku zawsze używać tabletek chloru, a nie granulek chloru , ponieważ tabletki wolno rozpuszczają się i rozpraszają odpowiednią ilość chloru w wodzie. Jeśli jednak użyjesz granulek chloru, rozpuszczą się one natychmiast, a woda będzie zawierała zbyt dużo chloru, co oznacza, że ​​nie będziesz mógł korzystać z wanny z hydromasażem!

 

Aby użyć tabletek chloru, po prostu wrzuć 2-6 tabletek do chemicznego pływaka i wrzuć go do wanny z hydromasażem. Dokładna liczba zależy od wielkości pływaka i ilości wody w wannie z hydromasażem. Aby sprawdzić, ile tabletów musisz dodać, zawsze zapoznaj się z instrukcją obsługi lub instrukcjami.

 

Tabletki następnie powoli rozpuszczają się w ciągu 3-5 dni, a chlor rozprasza się w wodzie, utrzymując ją w czystości i higienie. Najlepsze męty chemiczne mają kołnierz na łodydze, który pozwala kontrolować, jak szybko lub wolno rozpuszczają się tabletki. Jest to szczególnie przydatne, jeśli wyjeżdżasz na kilka dni, a może na wakacje i chcesz, aby woda w wannie była czysta i świeża. W takim przypadku napełnij chemiczny pływak tabletkami, ustaw kołnierz na najniższe ustawienie, a tabletki powoli rozpuszczą się w wodzie podczas Twojej nieobecności, zapewniając, że woda jest higieniczna i czysta po powrocie.

 

Granulki chloru

Możesz zrobić to, co robi wielu właścicieli nadmuchiwanych jacuzzi, a to używać granulek chloru zamiast tabletek.

 

Aby użyć granulatu, nie potrzebujesz mętów chemicznych. Zamiast tego dodaje się granulki chloru bezpośrednio do wody w wannie z hydromasażem .

 

Możesz po prostu wsypać granulki bezpośrednio do nadmuchiwanej wanny z hydromasażem i polegać na gorącej wodzie, która je rozpuści, a strumienie powietrza będą je wirować. Ale wolimy inną metodę.

 

Włóż od trzech czwartych łyżeczki do płaskiej łyżeczki granulek chloru do małego dzbanka, w zależności od wielkości wanny, i nabierz trochę wody z wanny do dzbanka. Zamieszaj wodę, aby rozpuścić chlor, a następnie wlej ją do wody w wannie z hydromasażem. W ten sposób wiesz, że granulki chloru całkowicie się rozpuściły.

 

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się dodać granulki do wody w wannie z hydromasażem, będziesz musiał odczekać około 2 godzin po ich włożeniu, zanim będziesz mógł skorzystać z wanny.

 

Alternatywą – i to, co robią niektórzy właściciele nadmuchiwanych wanien z hydromasażem – jest dodanie granulek chloru, gdy skończysz w wannie z hydromasażem. W ten sposób granulki dezynfekują wodę, a wanna z hydromasażem jest gotowa do użycia przy następnym użyciu.

 

 

Brom

Jeśli zdecydujesz się użyć bromu do dezynfekcji nadmuchiwanej wody w wannie z hydromasażem, metody i procedura korzystania z niego są podobne do używania chloru. Zobaczysz, że brom może być nawet o 30% droższy niż chlor, ale nie pozwól, aby ten czynnik Cię zniechęcił. Ponownie możesz wybrać między:

 

Tak samo jak w przypadku tabletek chloru, tabletki bromu wkładasz do chemicznego mętu. Następnie wrzucasz pływak do wanny z hydromasażem, a tabletki powoli rozpuszczają się i rozprowadzają w wodzie.

 

Ponieważ działa trochę wolniej, będziesz musiał poczekać dłużej, zanim będziesz mógł wejść do wanny z hydromasażem po włożeniu chemicznego mętu – zalecamy co najmniej 4-8 godzin, w zależności od rozmiaru Twojej wanny z hydromasażem.

 

 

Granulki bromu

Jeśli wolisz używać granulek bromu do dezynfekcji przenośnej wanny z hydromasażem, musisz pamiętać o kilku wskazówkach.

 

Po pierwsze, jeśli chcesz dodać granulki bezpośrednio do wanny, aby woda je rozpuściła, a bąbelki rozproszyły je w wodzie, najlepiej dodać je do wody po zakończeniu kąpieli i pozostawić do iść do pracy na noc. W ten sposób będziesz wiedział, że pracują wydajnie i wykonują swoją pracę w utrzymaniu czystości wody.

 

Ponadto, jeśli spędzisz trochę czasu w wannie z hydromasażem, będzie ci trudniej zmyć pozostałości bromu z ciała pod prysznicem. Pozostałość jest nieszkodliwa, ale ma tendencję do przyklejania się do organizmu bardziej niż chlor.

Chlor czy Brom – wybór należy do Ciebie

Jak widać, zarówno chlor, jak i brom są doskonałymi środkami odkażającymi i oba zapewniają lśniącą czystość wody. To, który wybierzesz, zależy oczywiście od Ciebie. Oto kilka przydatnych wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:

 

♨ jeśli potrzebujesz środka dezynfekującego o niskich wymaganiach konserwacyjnych lub zapominasz o rutynowych czynnościach, wybierz chlor

 

♨Jeśli twoja nadmuchiwana wanna z hydromasażem jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, idź z chlorem

 

♨ jeśli nie możesz znieść zapachu chlorowanej wody w publicznych basenach, wybierz brom

 

♨ jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, wybierz chlor

 

♨ jeśli masz wrażliwą skórę, wybierz brom

 

Cokolwiek robisz, NIGDY nie mieszaj tych dwóch. Może to prowadzić do niebezpiecznej reakcji chemicznej! Dlatego jeśli zdecydujesz się zamienić jedną na drugą, musisz opróżnić wannę z hydromasażem i dokładnie ją wyczyścić przed ponownym napełnieniem i dodaniem nowego środka dezynfekującego.

 

Odkażacz mineralny

Istnieje trzecia opcja, której możesz użyć do dezynfekcji wody w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem, a jest to mineralny środek dezynfekujący.

 

Wykorzystuje jony srebra i miedzi, aby utrzymać wodę w czystości. Na pierwszy rzut oka ten ekologiczny środek dezynfekujący bez chloru i bromu brzmi świetnie! Istnieją jednak dwie ważne cechy, o których musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z opcji mineralnej.

 

nadmuchiwane wanny z hydromasażem mineralny środek dezynfekujący

Mineralny środek dezynfekujący jest dostarczany w oddzielnym plastikowym sztyfcie.

 

Po pierwsze, mineralny środek dezynfekujący sam w sobie nie działa w 100% skutecznie, więc aby był skuteczny, będziesz musiał również użyć niewielkiej ilości granulek chloru lub bromu. Będziesz także musiał dodać do wody utleniacz. Konieczność zakupu trzech oddzielnych produktów sprawia, że ​​używanie mineralnego środka dezynfekującego jest znacznie mniej opłacalne niż zwykłe używanie chloru lub bromu.

 

Po drugie, mineralny środek dezynfekujący jest naprawdę przeznaczony do tradycyjnych sztywnych wanien z hydromasażem. Jest dostarczany w plastikowym patyczku, który wkłada się do systemu filtracji wanny. Jednak system filtrów nadmuchiwanej wanny z hydromasażem działa inaczej niż sztywne wanny z hydromasażem, więc musisz dostosować sposób działania mineralnego środka dezynfekującego. W efekcie musisz przywiązać patyczek do filtra w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem za pomocą kawałka nylonowego sznurka lub zamka błyskawicznego, a nawet zaklinować go, aby pasował na zewnątrz obudowy filtra.

 

Niezależnie od tego, jakiego środka dezynfekującego zdecydujesz się użyć, trzymaj pojemnik z dala od światła słonecznego, w ciemnej szafce, magazynie lub garażu. To powstrzyma go przed utratą mocy i pomoże przedłużyć jego żywotność. A co najważniejsze, upewnij się, że zawsze jest bezpiecznie przechowywany z dala od dzieci.

 

Proste sposoby na utrzymanie czystości wody w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem

Teraz, gdy Twoja nadmuchiwana wanna z hydromasażem jest gotowa do użycia, musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby woda była tak czysta i higieniczna, jak to tylko możliwe. Upewnij się, że inni użytkownicy również znają te zasady i stosują się do nich za każdym razem.

Regularnie czyść filtry wody

nadmuchiwany-gorący-filtr-2017Zadaniem filtrów do wody w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem jest wyłapywanie wszystkiego, czego nie powinno tam być. Dlatego musisz im pomóc, regularnie je czyszcząc. Na szczęście jest to bardzo łatwe i nie zajmuje dużo czasu.

 

U nas można kupić specjalistyczne środki chemiczne do czyszczenia filtrów wody oraz przeznaczone do tego celu szczotki. Jednak okazuje się, że uruchamianie filtrów pod zimną wodą z kranu jest równie wydajne. Można je myć w zmywarce, bez żadnych detergentów, aby dokładnie je wyczyścić.

 

Zaleca się również wymianę filtrów wody w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem mniej więcej co miesiąc, w zależności od tego, jak twarda jest woda w Twojej okolicy i jak często korzystasz z wanny z hydromasażem. Mamy artykuł na temat wszystkiego, co musisz wiedzieć o czyszczeniu filtrów, który możesz przeczytać tutaj: Jak czyścić filtry do nadmuchiwanych wanien z hydromasażem (otwiera się w nowej karcie).

 

Prysznic, zanim wejdziesz

Zawsze bierz prysznic przed użyciem nadmuchiwanej wanny z hydromasażem. Za każdym razem.

 

Jest to ważne, ponieważ prysznic zmywa naturalne olejki do ciała, które w przeciwnym razie zostaną zmyte przez wodę w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem. Prysznic usunie również wszelkie substancje chemiczne z twojego ciała, takie jak dezodorant, woda po goleniu, perfumy, a także wszelkie ślady makijażu.

 

Upewnij się, że dzieci korzystają z łazienki, zanim wejdą do środka

Wszyscy wiemy, co może się zdarzyć z małymi dziećmi na basenach. Cóż, to samo może się zdarzyć w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem.

 

Dlatego upewnij się, że wszystkie dzieci, które będą korzystać z nadmuchiwanej wanny z hydromasażem, udają się do łazienki, zanim wejdą do niej. I każ im wyjść i odwiedzić łazienkę, jeśli będą przebywać w wannie przez dłuższy czas .

Nie zamykaj pokrywy

Kiedy nie korzystasz z nadmuchiwanej wanny z hydromasażem, zawsze pamiętaj, aby założyć pokrywkę, a także pokrywę wanny, jeśli ją masz. Jest to prosty, ale niezbędny sposób, aby upewnić się, że nic nie wpadnie do wody. I oczywiście zapewnia bezpieczeństwo małym dzieciom, nie pozwalając im bez nadzoru wejść do wanny z hydromasażem.

Wymień wodę

W pewnym momencie będziesz musiał opróżnić swoją nadmuchiwaną wannę z hydromasażem i ponownie napełnić ją czystą wodą. Kluczem jest wiedzieć, kiedy to zrobić.

 

Jeśli zostawisz wodę na zbyt długo, zacznie wyglądać na mętną, może tworzyć błonę na powierzchni, a nawet może zacząć pachnieć. Oczywiście chcesz wymienić wodę, zanim coś takiego się wydarzy. Ale skąd wiesz, kiedy jest odpowiedni czas na wymianę wody? Prostą sztuczką jest wykonanie tego szybkiego obliczenia.

 

Weź pod uwagę liczbę galonów, które posiada Twoja nadmuchiwana wanna z hydromasażem, gdy jest pełna. Podziel tę liczbę przez liczbę osób, które regularnie korzystają z wanny z hydromasażem. Następnie podziel tę liczbę przez trzy. Dzięki temu dowiesz się, jak często należy zmieniać wodę.

 

Na przykład, jeśli posiadasz najlepiej sprzedające się  spa Coleman Lay Z , mieści ono 254 galony. Jeśli 2 osoby regularnie korzystają z wanny z hydromasażem, to 254 podzielone przez 2 daje 127. Teraz podziel 127 przez 3, a otrzymasz 42. Oznacza to, że będziesz musiał wymieniać wodę co 42 dni.

Czyszczenie nadmuchiwanej wanny z hydromasażem

Ważne jest również, aby wanna z hydromasażem była czysta. Wlanie świeżej wody do wanny z hydromasażem i dodanie środka dezynfekującego nie rozwiąże problemów mniej niż czystej wanny z hydromasażem. Oznacza to po prostu, że będziesz musiał dodawać coraz więcej środka dezynfekującego – i tak czy inaczej skończysz na opróżnianiu i czyszczeniu wanny z hydromasażem.

 

Napisaliśmy przewodnik dotyczący czyszczenia nadmuchiwanej wanny z hydromasażem , który zawiera wiele przydatnych porad i wskazówek. Krótko mówiąc, musisz regularnie wycierać wewnętrzne powierzchnie nadmuchiwanej wanny z hydromasażem. Możesz to zrobić zwykłą niebieską szmatką lub gąbką.

 

Po opróżnieniu wanny z hydromasażem, aby wymienić wodę, należy zawsze dobrze wyczyścić nadmuchiwaną wannę z hydromasażem. Możesz to zrobić za pomocą gąbki lub szmatki i ciepłej wody, lub w przypadku bardziej uporczywych plam – takich jak na linii wodnej – możesz potrzebować do tego specjalistycznego środka do czyszczenia nadmuchiwanych powierzchni wanny z hydromasażem.

 

Po dokładnym wyczyszczeniu nadmuchiwanej wanny z hydromasażem, łącznie z pokrywką, spłucz ją dokładnie zimną wodą, a następnie spuść tę wodę. Wtedy Twoja wanna z hydromasażem jest gotowa do napełnienia świeżą wodą.

Regularnie sprawdzaj poziomy chemikaliów

nadmuchiwane-w-wannie z hydromasażem-testy-recenzjeNa początku byliśmy zbyt zaniepokojeni utrzymaniem czystości wody i zapobieganiem gromadzeniu się bakterii lub szkodliwych chemikaliów. Jednak po latach doświadczeń zdajemy sobie sprawę, że jest to po prostu kwestia zdrowego rozsądku i kilku prostych wskazówek.

 

Jedną z kluczowych zasad, której należy przestrzegać, która szybko stanie się nawykiem, jako właściciela wanny z hydromasażem, jest regularne sprawdzanie poziomu chemicznego wody w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem. To pokazuje, że Twoja wanna z hydromasażem działa z maksymalną wydajnością.

 

Daje Ci również pewność i spokój ducha, że ​​z wodą wszystko jest w porządku i że korzystanie z niej jest bezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny.

 

Aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, zapoznaj się z naszym artykułem Jak przetestować wodę w nadmuchiwanej wannie z hydromasażem .

 

Powodem, dla którego kupujesz nadmuchiwaną wannę z hydromasażem, jest przyjemność i relaks. Miej to na uwadze i nie przejmuj się zbytnio wodą. Wystarczy postępować zgodnie z prostymi krokami, które opisaliśmy powyżej, a Ty i Twoja rodzina będziecie się świetnie bawić w swojej wannie.

 

Jeśli masz jakieś pytania, najpierw sprawdź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami.  Dziękuje za przeczytanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *