Pakowanie kuchni

Kiedy pakujesz swój dom, przeprowadzasz się na drugą stronę miasta lub innego województwa, najpowszechniej przerażającym pomieszczeniem jest kuchnia. Napakowany dżemem pełen przedmiotów o dziwnych kształtach, ostrych przedmiotów, nietrwałych i łatwo psujących się rzeczy, trudno wiedzieć, od czego zacząć!

Zanim zrezygnujesz i wydasz fortunę, sprowadzając osoby zajmujące się przeprowadzkami z pełnym zakresem usług, z odrobiną przemyślenia i wstępnego planowania, możesz samodzielnie spakować kuchnię w mgnieniu oka i zaoszczędzić dużo pieniędzy, robiąc to samodzielnie.

Po pierwsze. Chociaż pakowanie kuchni wydaje się zadaniem, które z konieczności należy wykonać tuż przed przeprowadzką, w rzeczywistości, jeśli się nad tym zastanowić, duża ilość przedmiotów w Twojej kuchni nie jest używana zbyt często. O wiele lepiej jest w tygodniach poprzedzających dzień przeprowadzki, pakować kilka pudełek co tydzień, zamiast stawić czoła temu dzień wcześniej! Rzeczy takie jak puszki do ciasta, wolnowar, zastawa porcelanowa / szklana na specjalne okazje i artykuły sezonowe można zapakować z wyprzedzeniem, aby zmniejszyć stres związany z przeprowadzką.

W kuchni – na pewno będziesz potrzebować materiałów opakowaniowych . To jest podstawowa lista podstawowych potrzeb, których możesz potrzebować. W zależności od budżetu możesz kupić wiele specjalistycznych opakowań do układania talerzy / szklanek itp. Lub możesz sobie poradzić, korzystając z podstaw w bardziej kreatywny sposób. Zanim wybierzemy firmę, poczytajmy przeprowadzki Wrocław opinie.

Przewodnik po pakowaniu kuchni – niedrogie pojemniki do samodzielnego pakowania

Materiały do ​​pakowania:
Pudełka – polecam używać mniejszych boków do pakowania artykułów kuchennych, ponieważ nie chcesz, aby pudełka były zbyt ciężkie do podnoszenia. Poszukaj pudełek wielkości „wina” lub „książki”.

Papier – Możesz użyć starych gazet do gotowania sprzętu i / lub papieru rzeźniczego do naczyń / talerzy. Jeśli masz sztućce / dobrej jakości porcelanę, dobrze jest zapakować je w bibułkę bezkwasową, aby zmniejszyć możliwość matowienia.

Taśma – Zainwestuj w dozownik taśmy pakowej, nie są one zbyt drogie i pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Markery / naklejki – dokładnie oznakuj każde pudełko. Posiadanie 30 pudełek oznaczonych jako „kuchnia” po przybyciu do nowego domu nie jest wcale takie pomocne. Podaj bardziej szczegółowe informacje, takie jak etykietowanie, metalowe naczynia kuchenne, codzienne talerze i miski i tak dalej. Kolorowe naklejki są pomocne przy oznaczaniu każdego pomieszczenia – np. czerwony do kuchni, niebieski do prania itp. W ten sposób można szybko sprawdzić, które pudełko znajduje się w którym pomieszczeniu.

Wyściółka – jest potrzebna do amortyzacji delikatnych przedmiotów. Możesz użyć folii bąbelkowej lub piankowej, chociaż może to być kosztowne. Równie efektywne jest używanie lnianych ściereczek, takich jak ściereczki, poszewki na poduszki itp. A jeśli masz niszczarkę, możesz zrobić stos postrzępionego papieru podczas pakowania i sprzątania biura.

Niektóre dobre punkty sprzedaży, w których można znaleźć materiały do ​​pakowania, to Bunnings Warehouse , Visy Boxes lub Officeworks

Materiały do ​​pakowania – ekonomiczne pojemniki do samodzielnego pakowania

Dziesięć najlepszych wskazówek!
Nie trzeba dodawać, że przeprowadzka to idealny czas na uporządkowanie i pozbycie się nieużywanych przedmiotów. Jest to szczególnie ważne w kuchni, naprawdę nie ma sensu przejmować się przenoszeniem rzeczy, jeśli są nieaktualne lub nie są używane. Na przykład te 50 małych butelek z przyprawami, które schowałeś w spiżarni, większość z nich minęło już 6 miesięcy od otwarcia.

JEŚĆ! Tak, im więcej jesz ze swojej spiżarni, tym mniej jest do spakowania. To naprawdę sytuacja korzystna dla wszystkich!

Podczas pakowania artykułów spożywczych, zwłaszcza płynów, zgromadzić zapas toreb do noszenia w supermarkecie i zapakować każdy artykuł pojedynczo w plastikową torbę, aby zapobiec wyciekom. Idealnie, gdy poruszasz się międzystanami, naprawdę nie ma potrzeby transportu w połowie zużytych butelek sosu pomidorowego, po prostu nie jest to warte czasu i wysiłku – ani czyszczenia wymaganego, jeśli dojdzie do rozlania!

Zacznij od zapakowania rzadko używanych przedmiotów z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, jak wspomniano powyżej. Podczas pakowania pudełek połóż na dnie coś, co nie jest łamliwe (np. Metalowa blacha do pieczenia), aby zapewnić ochronę delikatniejszym przedmiotom.

W przypadku szklanek – wnętrza szklanek napełnij zgniecionym papierem, a następnie zawiń kolejną warstwę papieru. Pudełka na wino (wraz z wkładkami) są idealne do pakowania najlepszych kieliszków. Zawiń jak powyżej i włóż do wnęk na butelki wina.

Owiń talerze w gazety lub papier rzeźniczy i umieść tani papierowy talerz między ułożonymi w stos talerzami, aby zapobiec zadrapaniom. Ułóż pudełka na boku (nie w stosie, takim jak w szafce), ponieważ w ten sposób bardziej prawdopodobne jest, że pochłoną uderzenie.

Wykorzystaj całą dostępną przestrzeń przez „zagnieżdżanie”. Oznacza to po prostu wypełnienie wnętrza wszystkich przestrzeni czymś innym, mniejszym. Rzeczy podróżują lepiej, jeśli są ciasno upakowane i mają mniej miejsca na ruch, po prostu upewnij się, że między przedmiotami zniszczalnymi jest dużo wyściółki. Dobra oferta na przeprowadzki jest na stronie https://metrans-wro.pl/przeprowadzki-dla-studentow/.

Przed zapakowaniem przechowuj zapas korków, aby wskoczyć na ostry koniec noży (lub jeśli nie masz żadnych korków pod ręką, możesz również wyciąć kawałek styropianu, aby wykonać tę samą pracę).

Oszczędzaj czas, owijając sztućce nadal wewnątrz tacki na sztućce.

Zapakuj „niezbędne” pudełko, które będzie zawierało potrzebne przedmioty od razu po ustawieniu się w nowym domu. W zestawie z najczęściej używanymi i niezbędnymi przedmiotami, takimi jak czajnik, toster, talerz, miska i sztućce dla każdego członka rodziny, ściereczka do naczyń, ściereczka, detergent, ręczniki papierowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *