Przewodnik w 10 krokach dotyczący montażu sufitu z tkaniny elastycznej

Sufity z tkaniny rozciągliwej to inteligentne, ekonomiczne i długoterminowe rozwiązania dla prawie wszystkich sufitów starych, łuszczonych i sztukaterii. Jeśli szukasz sposobów na ukrycie popcornowego sufitu, rozwiązaniem może być wybór sufitu z tkaniny. To minimalne rozwiązania konserwacyjne dla wszystkich domów, które chcą wyglądać szykownie i elegancko. Jedynym problemem, z jakim możesz się spotkać, jest wybór tylko jednego projektu, ponieważ zaawansowana technologia projektowania i produkcji umożliwiła dziś na rynku stworzenie tysięcy różnych stylów i motywów tkaninowych sufitów napinanych. Warto sprawdzić ofertę na stronie https://dekodps.pl/.

Wybierz odpowiedni kolor i wzór

Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest wybór projektu . Jak wspomnieliśmy, będzie to trudne. Przed wybraniem koloru, wzoru i projektu należy zwrócić uwagę na pozostałą część wystroju pomieszczenia, jego przeznaczenie, oprawy oświetleniowe, wysokość i naturalne oświetlenie. Właściwy producent sufitów z tkaniny napinanej może zaoferować wszystko, od płaskich białych sufitów po odtworzenie Moneta; w zależności od gustu. Możesz udekorować sufit swojego dziecka tęczą i jednorożcami lub ozdobić sufit łazienki małymi motylkami. Pamiętaj jednak, że wybranie tego samego projektu dla wielu pomieszczeń może obniżyć koszty produkcji.

Wybierz odpowiedni materiał do swojego pokoju


Po dokonaniu wyboru projektu należy następnie wybrać materiał sufitu. Masz kilka opcji, w tym materiał i PVC. Chociaż tkanina jest tania i trwała, PVC jest wodoodporny. Większość domów wybiera sufity z tkaniny do salonów i sypialni, ale sufity z PCV do garażu, łazienki i piwnicy. Jeśli masz problem z wilgocią w domu, a na rogach sufitu często gromadzą się pleśń, możesz porozmawiać z firmą produkującą sufity z rozciągliwej tkaniny, aby uzyskać najlepsze dopasowanie do Twojego domu.

Wybierz renomowanego dostawcę


Wybór odpowiedniego dostawcy sufitu będzie miał znaczenie podczas procesu instalacji i płatności. Najlepsi projektanci i dostawcy nie tylko oferują konkurencyjne ceny, ale zapewniają kompletny montaż. Możesz również oczekiwać od nich kompleksowych wskazówek dotyczących konserwacji po zakończeniu montażu nowego sufitu.

Przygotuj pomieszczenie do montażu na suficie


Przygotowanie pokoju to ból głowy, gdy odnawiasz sufit w staromodny sposób. Te nowoczesne sufity napinane nie wymagają opróżniania całego pomieszczenia i usuwania mebli. Możesz potrzebować trochę miejsca na drabinę i ludzi przychodzących do instalacji. W przeciwnym razie ten krok nie będzie kłopotliwy dla kupujących sufity napinane. Poszukajamy firmy oferującej sufity napinane montaż.

Umieszczenie prowadnic aluminiowych


Specjaliści montażowi przymocują nowy sufit napinany za pomocą aluminiowych szyn. Jeśli myślisz o samodzielnym wykonaniu montażu sufitu z tkaniny elastycznej , możesz przemyśleć swoją decyzję. Instalowanie aluminiowych szyn jest procesem pracochłonnym, chyba że jesteś biegły z narzędziami. Wymagają prawidłowego, równoległego umieszczenia na całym suficie. Pamiętaj, że będą one służyć jako podstawa do rozciągnięcia materiału.

Wybierz swoje ulubione oprawy oświetleniowe i ozdoby sufitowe
Wybierając projekt i materiał, warto pomyśleć o oprawach oświetleniowych. Pomoże Ci to wybrać spójne projekty i materiały. Ponadto możesz udzielić profesjonalnym ekspertom w zakresie instalacji wskazówek dotyczących precyzyjnego rozmieszczenia źródeł światła w pomieszczeniu. Elastyczne tkaniny otwierają kilka możliwości opraw oświetleniowych, w tym wpuszczane diody LED, doniczki i lampy wiszące. Przeznaczenie pomieszczenia i przestrzeni powinno wskazywać, które oprawy oświetleniowe będą pasować do przestrzeni. Instalatorzy powinni mieć możliwość całkowitego ukrycia przewodów pod sufitem i całkowitego ukrycia podstaw lamp. Poinformowanie ekspertów instalacji o planach oświetlenia pomoże im dostosować wysokość aluminiowej platformy, aby pomieścić okablowanie i osprzęt, aby zapewnić maksymalne wsparcie.

Ogrzewanie tkaniny stretch


Ten krok ma kluczowe znaczenie dla umieszczenia i stanu Twojego sufitu napinanego. Profesjonaliści ogrzeją pomieszczenie w celu maksymalnego rozciągnięcia tkaniny. Zwykle używają lokalnych źródeł ciepła, aby rozciągnąć sufit, aby przymocować je do aluminiowych szyn. Niektóre firmy osiągają to stosując przenośne grzejniki gazowe, inne wykorzystują elektryczne źródła suchego ciepła.

Ułożenie naciągniętego materiału na szynach
Eksperci mocują sufit z tkaniny napinanej do szyn, gdy osiągnie on maksymalną elastyczność. Bez wskazówek ekspertów możesz nie wiedzieć, ile ciepła jest potrzebne do prawidłowego naciągnięcia tkaniny na prowadnice. Rogi zwykle wchodzą jako pierwsze, a następnie reszta sufitu jest bezpiecznie przymocowana do szyn.

Umieszczenie opraw oświetleniowych
Następnie eksperci przyklejają pierścienie wzmacniające do płótna. Jeśli chcesz przymocować światła i inne akcesoria, profesjonalni instalatorzy wycinają dla nich otwory i przeciągają je przez te otwory. Na koniec łączą sprężyny z podstawami opraw oświetleniowych nad płótnem i pod oryginalnym sufitem. Zapewnia to nie tylko wystarczające wsparcie, ale także umożliwia swobodne świecenie świateł bez wystających przewodów.

Ostatni szlif doskonałości


Ostatni krok jest dość łatwy, ale czasochłonny. Po zakończeniu montażu sufitu napinanego specjaliści biorą wilgotną szmatkę lub środek czyszczący i usuwają wszelkie ślady dłoni lub zabrudzenia, które pozostają na powierzchni sufitu. Krótko mówiąc, eksperci ds. Instalacji mają doświadczenie i przeszkolenie, aby wykonywać prace perfekcyjnie.

Instalacja sufitu z tkaniny napinanej jest rzeczywiście taka prosta. Metodę można opisać w 10 prostych krokach, ale nawet wtedy może to być trudne, jeśli nie masz niezbędnych narzędzi i umiejętności. Profesjonaliści potrzebują czasu na doskonalenie umiejętności niezbędnych do montażu sufitów z tkaniny. Zarządzanie materiałem sufitowym, gdy zaczyna się rozciągać pod wpływem ciepła, jest wyzwaniem dla każdego laika.

Chociaż możesz chcieć zindywidualizować instalację sufitową, zwłaszcza jeśli jest to sufit z rozciągliwej tkaniny, najpierw powinieneś porozmawiać z producentem i sprzedawcą, aby dowiedzieć się, czy jest to wykonalne. Wielu sprzedawców ma dokładne specyfikacje, których należy przestrzegać podczas etapów instalacji. Przed rozpoczęciem nowego projektu koniecznie porozmawiaj z ekspertem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *