5 kluczy do udanego wesela w namiocie

Wesela w plenerze mogą być piękne, ale jak każdy ślub wiążą się z własnymi wyzwaniami. Do udanego wesela w namiocie jest 5 kluczy.

Jest TAK wiele innych rzeczy do rozważenia, ale chcieliśmy podzielić to na 5 głównych obszarów, które należy wziąć pod uwagę i upewnić się, że uwzględniasz je w swoim planowaniu.

ROZMIAR NAMIOTU A LICZBA GOŚCI
Warto wiedzieć, jaki rozmiar namiotu będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Wybierając namiot jest kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć przed dokonaniem rezerwacji:

1) Ile osób weźmie udział?

2) Czy kolacja jest w formie bufetu czy serwowana?

3) Jak duży chcesz parkiet taneczny?

4) Nie zapomnij zrobić miejsca dla swojego zespołu i / lub DJ-a.

5) Jak chcesz ustawić stoły? Czy jest jakiś projekt, do którego się wybierasz?

Wszystkie powyższe kwestie należy wziąć pod uwagę przy wynajmie namiotu. Chcesz mieć pewność, że jest wystarczająco duży, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby ślubne.

Niektóre firmy zajmujące się namiotami będą miały przykładowe plany pięter z możliwością skalowania stołu / krzeseł, aby pokazać, jak duży jest naprawdę namiot. Weź to i upewnij się, że współpracujesz ze swoim planistą / koordynatorem i firmą cateringową, aby upewnić się, że masz wszystko, co jest potrzebne w namiocie. Warto sprawdzić ofertę na wynajem hal namiotowych.

MATKA NATURA

Pogoda jest niestety jedną z rzeczy w Twoim dniu, której nie można zaplanować (ale zawsze mamy plan na deszcz i plan B! To jest coś, co możesz zaplanować!).

Podczas wesela w namiocie ważne jest, aby zaakceptować fakt, że zdarza się deszcz. Przygotuj plan awaryjny, aby pogoda nie przeszkadzała w szczęśliwym dniu. Przy wynajmie namiotu zapytaj o boki namiotu. Można je wstrzymać i wykorzystać w razie potrzeby w dniu ślubu. Zalecamy, aby firma zajmująca się namiotami zainstalowała je dla Ciebie i możesz je zdjąć lub pociągnąć z powrotem (w zależności od rodzaju wynajmowanego namiotu) w razie potrzeby – jeśli jest naprawdę fajny dzień i masz wspaniały widok , ciągnięcie ich z powrotem to świetna opcja.

Klimatyzacja czy ogrzewanie?

Wydaj i wynajmij klimatyzator i / lub grzejnik w namiocie w zależności od pory roku, w której się żenisz. Warto mieć pewność, że jeśli tego potrzebujesz, możesz iść dalej i po prostu włączyć jednostki. Każdy chce udanego wesela w namiocie, a skargą nr 1, którą słyszymy od gości, jest to, że było im za gorąco lub za zimno.

Nie możesz wypożyczyć czegoś takiego w ostatniej chwili (prawie zawsze są wynajmowane na kilka miesięcy z wyprzedzeniem), więc pamiętaj, aby to zrobić, gdy tylko wynajmiesz swój namiot.

Wskazówka dotycząca dekoru :

Należy również wziąć pod uwagę wiatr i ciepło. Umieszczenie tablicy miejsc na czymś ciężkim, co nie oderwie się, może pomóc zapobiec katastrofie, ale nadal jest piękne. Na przykład użyj ciężkiego lustra, drewnianej ramy okiennej lub zbuduj własną z solidnego materiału.

Jeśli jest gorący letni dzień, zapewnienie gościom wentylatorów to dobry sposób, aby zachować spokój. Trzymaj batonik z dala od słońca i miej pod ręką dużo lodu. Dobrze sprawdzi się namiot weselny.

BŁĘDY
Błędy są nieuniknione. Bez względu na to, gdzie planujesz wesele w namiocie, zawsze zalecamy, aby obszar był zamglony (lub wybierz opcję zieloną ). Pamiętaj, aby zaplanować to z wyprzedzeniem i nie czekaj do ostatniej chwili na zaparowanie. Chcesz, aby Twoi goście czuli się komfortowo i nie musieli martwić się efektami mgły, jeśli nie planujesz nieruchomości.

Możesz także mieć spray na owady pod ręką w toaletach lub na stole do podpisywania gości, aby powstrzymać te nieznośne stworzenia. Pozwoli to gościom skupić się na dobrej zabawie, a nie na drapaniu się po ugryzieniach.

ZASILANIE, A / V I OŚWIETLENIE

Ważne jest, aby znać wszystkie swoje potrzeby dotyczące namiotu, aby nie biegać w dniu ślubu w poszukiwaniu przewodów zasilających lub innych przedmiotów, które mogły zostać zapomniane. Jeśli wynająłeś zespół lub DJ-a, porozmawiaj z nimi wcześniej. Skontaktuj się ze swoim Wedding Plannerem, aby ustalić, jakie są wymagania dotyczące zasilania dostawców. Ile watów będzie potrzebnych? Czy będą się kąpać we własnych przedłużaczach? Ile wtyczek będą potrzebować?

Sprzedawcy, których często nie ma, to firmy oświetleniowe i firmy cateringowe . Chcesz się upewnić, że wiesz również, jakie są ich potrzeby w zakresie zasilania i że masz wystarczającą moc dla wszystkich dostawców. Być może będziesz musiał przynieść dodatkowy panel zasilania, aby dostosować się do twoich planów.

Wskazówka dotycząca instalacji :

Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wynajmie namiotu, jest to, czy cena wynajmu obejmuje ustawienie i demontaż. Być może będziesz musiał zapłacić dodatkowo, aby ustawić namiot dla Ciebie, lub może być konieczne samodzielne ustawienie namiotu. Tak czy inaczej, ważne jest, aby ustalić to z dużym wyprzedzeniem. Zalecamy ZAWSZE zlecać rozstawianie namiotu firmie zajmującej się namiotem. Namioty są duże i ich rozstawienie wymaga umiejętności. Tak, to dużo pracy fizycznej, która może być wykonalna dla wszystkich drużbów, ale Twoim priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa gościom. Pozwól profesjonalistom wykonać swoją pracę i rozstawić namiot za Ciebie. To także coś, z czym nie powinieneś mieć do czynienia na kilka dni przed ślubem. To nie jest obszar, który sugerowalibyśmy cięcie kosztów lub próby majsterkowania.

 

ZATRUDNIJ PROFESJONALISTÓW

Ci profesjonalni sprzedawcy organizują wesela i imprezy dzień w dzień. Mieli szansę, doświadczenie, umiejętności i rozwinęli umiejętność rozwiązywania problemów, planowania z wyprzedzeniem i stawienia czoła temu wszystkiemu. Będą znali wyzwania, przed którymi stoisz podczas wesela w namiocie i mogą pomóc w planowaniu z wyprzedzeniem i od samego początku.

Możesz radykalnie zmniejszyć problemy każdego dnia, jeśli po prostu zatrudni się profesjonalistów. Nie chcesz polegać na kimś, kto wykona Twój dźwięk, na przykład, który nigdy nie korzystał z wypożyczonego sprzętu, jeśli możesz po prostu zatrudnić DJ-a lub technika dźwięku za  i mieć go pod opieką przez całą noc . Przynoszą cały swój sprzęt, głośniki, kable, mają kopie zapasowe i mogą w razie potrzeby rozwiązywać problemy.

Zatrudniając któregokolwiek z tych dostawców, chcesz mieć pewność, że wybrałeś firmy, które w przeszłości pracowały na weselach w namiotach lub w podobnych okolicznościach. Na przykład wesela pod namiotem to O WIELE więcej pracy niż na przykład wesela w sali balowej i po prostu nie chcesz ryzykować tego na sprzedawcach, którzy nie mają takiego doświadczenia. Twój Wedding Planner / Koordynator będzie w stanie skierować Cię do odpowiedniego rodzaju dostawców, którzy mają zatrudnić, i którzy mają umiejętności i doświadczenie do pracy.

Dekoracje?

Nie jeden z 5 kluczy do udanego wesela w namiocie, ale coś, o czym warto pomyśleć, to oczywiście dekoracje.

Wybrałeś idealny namiot – teraz czas na dekorację. Możesz przekształcić zwykły namiot w coś spektakularnego. Drapowanie, siatka, świece, zieleń i kwiaty w kolorach weselnych to świetny sposób na spersonalizowanie namiotu. Wróżkowe lampki, lampki bistro, uplighting, żyrandole i gobo mogą dodać odrobinę magii do Twojego dnia, a gdy słońce zajdzie, Twoi goście będą zachwyceni.

Zapal to

Oświetlenie to świetny sposób na przekształcenie namiotu ze zwykłego białego płótna w coś oszałamiającego! Innym świetnym sposobem wykorzystania oświetlenia jest stworzenie oświetlonego przejścia do łazienki i parkingu. To nie tylko pomoże Twoim gościom zobaczyć drogę, ale także doda uroku i wspaniałej atmosfery przyjęciu!

Krzesła są ważną częścią wystroju i mogą pomóc ustawić scenę. Ważne jest, aby wybierać krzesła, które nie zapadają się w ziemię. Świetnym pomysłem byłyby na to drewniane krzesła ogrodowe. Jeśli jednak zależy Ci na konkretnych krzesłac,, które nie są przyjazne dla trawy, zawsze można wypożyczyć podłogę, aby krzesła miały solidną powierzchnię do siedzenia.

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz podłogi na swój parkiet?

Odpowiedź zawsze brzmi: tak! Taniec na trawie nie jest zabawny, a jeśli chcesz imprezę taneczną po przyjęciu, potrzebujesz odpowiedniego parkietu. Większość firm zajmujących się namiotami wynajmuje również różne rodzaje podłóg. Pamiętaj, aby go kupić i skonsultować się z nimi, jaki rozmiar jest odpowiedni dla Ciebie i ilu gości masz.

Postępuj zgodnie z tymi 5 wskazówkami, a będziesz na najlepszej drodze do udanego wesela w namiocie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *