Hala stalowa dla naszego biznesu

Jeżeli posiadamy swoją firmę lub gospodarstwo rolne, z czasem rozwoju będziemy zmuszeni powiększyć jej majątek o nowe budynki. Ich przeznaczenie może być różne, mogą to być pomieszczenia magazynowe, lub garaże dla naszej rosnącej floty samochodowej. Jeszcze niedawno budowano wyłącznie konstrukcje wykorzystujące cegłę. Obecnie coraz więcej producentów proponuje nam alternatywę w postaci stali. Dla niektórych może to być nieznany teren, więc co możemy zrobić, aby nie sprzedano nam czegoś, z czego nie będziemy zadowoleni?

Badanie rynku

Warto zadać sobie trud i poznać oferty producentów takich jak hale namiotowe Nowit, którzy oferują kompleksową obsługę i innowacyjne rozwiązania przy swoich zleceniach. Prześledzenie historii wszystkich interesujących nas firm, obejrzenie zdjęć wykonanych przez nich zleceń i zasięgnięcie opinii poprzednich zleceniodawców. Da nam to szersze pole wyboru i będziemy mogli podjąć odpowiedzialną decyzję. Pamiętajmy o tym, dodatkowy budynek to inwestycja na lata. Dokonując takiej szczegółowej analizy, nie powiemy za kilka lat z żalem: „gdybym tylko wiedział… nigdy bym się na to nie zdecydował”

Jakie konstrukcje mamy do wyboru?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Konstrukcje hal mogą być bardzo różne. Najpierw odpowiedzmy na pytanie, na jakich ramach oprzeć budynek. Najpopularniejsze bez zmian pozostają:

  • profile hutnicze,
  • blachownice,
  • kratownice.

Wszystkie wymienione elementy, ale też współpracujące z nimi rygle dachowe i słupy boczne mogą być wykonywane z różnych rodzajów stali, za pomocą różniej technologii i w inny sposób zabezpieczone przed ich największym wrogiem, korozją.

Dach naszej hali

Nie warto oszczędzać na rodzaju zastosowanej obudowy ścian i dachu. Do wyboru mamy kilka rodzajów blach i płyt warstwowych. Pamiętajmy, im będą cieńsze, tym łatwiej o rdzę. Natomiast jeżeli chodzi o poszycie dachu, wybierajmy je pod kryterium sztywności. Dlaczego? Pamiętajmy, że taki dach będzie trzeba czasem odśnieżyć, więc nie powinna się odkształcać pod większym naciskiem.

W odpowiednim wyborze najlepiej pomoże zasięgnięcie opinii u innych użytkowników hal stalowych danego producenta. Dostaniemy wtedy szczere informacje z pierwszej ręki, dotyczące tego, jak sprawuje się dany budynek i jakie doświadczenia mieli ze swoim, zarówno te dobre, jak i złe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *