Jak przygotować się do wakacji rowerowych lub zgrupowania

Wakacje na rowerze

Jeśli wkrótce wybierasz się na rowerową przygodę, na pewno nie należysz do mniejszości.

Takie wakacje są zwykle przewidywane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i rozpoczynane z wielkimi oczekiwaniami, a wszyscy, którzy czują się dobrze, mogą spodziewać się powrotu do domu z poprawioną sprawnością i odnowionym entuzjazmem po kilku słonecznych dniach spędzonych w dobrym towarzystwie. Wyprawa rowerem po Polsce to świetny pomysł na wakacje.

Jednak łatwo jest dać się ponieść emocjom, po przyjeździe wybić bloki i wrócić do domu zmęczony i wypalony.

Oto nasze wskazówki dotyczące udanych i przyjemnych wakacji rowerowych lub obozu treningowego.

Zbuduj kilka kilometrów, aby przygotować się na wakacje na rowerze

Zdobądź kilka kilometrów w nogach

Trening do obozu treningowego ” może brzmieć trochę jak bilet w jedną stronę do Losersville, ale jeśli nabrałeś sił w nogach, prawdopodobnie będziesz bardziej zadowolony z podróży i będziesz w stanie uzyskać większe korzyści twoje dni w siodle.

Twoje wakacje na rowerze będą prawdopodobnie obejmować długie dni. Nie sugerujemy, abyś próbował rejestrować taki dystans w domu w trakcie swojej codziennej pracy, ale jeśli możesz przedłużyć weekendowe przejażdżki na czele i być może spędzić kilka podwójnych dni, pomoże to Twojemu ciału w jego gotowości na to, co nadchodzi i psychicznie poczujesz się lepiej przygotowany. Dla zagranicznych gości cycling in poland.

Omów oczekiwania, przygotuj się na rowerowe wakacje

Jeśli wyjeżdżasz z grupą innych rowerzystów, ważne jest, aby upewnić się, że jesteś na tej samej stronie. Czy to „obóz treningowy” czy „wakacje na rowerze”? Jeździsz cały dzień, czy też dzielisz czas między rowerem a barami / basenem / atrakcjami turystycznymi?

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonywał niektóre przejażdżki osobno – po prostu upewnij się, że wszyscy mają podobne oczekiwania.

Przedstaw ogólny plan

Większość miejsc na wakacje na rowerze oferuje lokalne podjazdy – chęć przejechania okolicznych podjazdów prawdopodobnie odegrała rolę przy wyborze bazy. Jeśli na twojej liście marzeń są jakieś podjazdy, przygotuj plan, kiedy zamierzasz je zaatakować.

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie „ dnia regeneracji ”, kiedy możesz wybrać się na krótszą, płaską przejażdżkę, ale przygotuj się na elastyczność, gdy dyktuje to pogoda.

Przygotuj swój rower

Postaraj się przynajmniej opuścić dom ze swoim rowerem w dobrym stanie do jazdy

Jest kilka rzeczy gorszych niż tydzień słuchania hałaśliwego pedału – lub gorzej, gdy zjazdy są zrujnowane przez opony, którym nie ufasz, lub hamulce tak blisko metalu, że nie jesteś do końca pewien, czy będziesz w stanie hamować na tym szybko zbliżającym się zakręcie.

Twój rower będzie zużywał więcej podczas tygodnia poza domem niż zwykle. Wymogi związane z długimi podjazdami i zjazdami oznaczają, że naprawdę chcesz, aby przerzutki i hamulce były sprawne – więc wymiana klocków i linek hamulcowych przed wyjazdem jest dobrym pomysłem.

Twój rower będzie musiał podróżować w jakimś pudełku lub torbie , zalecamy przede wszystkim twardy futerał – głównie na metalowy słupek, który przebiega przez środek i uniemożliwia zmiażdżenie, a na rynku jest kilka dobrych opcji .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *