Jak spakować kuchnię do przeprowadzk

Kuchnia jest prawdopodobnie najtrudniejszym pomieszczeniem do spakowania, kiedy przenosisz swoje gospodarstwo domowe do nowego mieszkania. Ze wszystkimi małymi przedmiotami, szufladami i szafkami, nie wspominając o artykułach spożywczych, kuchnia ma więcej przedmiotów o odmiennych kształtach i rozmiarach niż jakikolwiek inny pokój w domu. A kuchnie zazwyczaj nie mają zbyt wielu przedmiotów, które można oddać lub podarować, ponieważ większość przyborów kuchennych i urządzeń będzie używana w nowym domu. Podczas pakowania kuchni do przeprowadzki niezbędne jest podejście systematyczne, krok po kroku. Jak zorganizować przeprowadzki tanio?

Pudełka i inne materiały

Aby przenieść typową rodzinną kuchnię, potrzeba wielu różnych pudeł. Są one dostępne w różnych sklepach specjalizujących się w przeprowadzaniu samochodów dostawczych i sprzętu. Centra remontowe sprzedają również zestawy pudeł do przeprowadzek i materiałów eksploatacyjnych . Ilości można dostosować, jeśli masz szczególnie dużą lub małą kuchnię.

Duże pudełka najlepiej nadają się do lekkich, trudnych do zapakowania przedmiotów, takich jak plastikowe naczynia kuchenne, półki na naczynia, małe urządzenia, formy do pieczenia.
Średnie pudełka najlepiej nadają się do cięższych przedmiotów, takich jak małe urządzenia AGD, spiżarnia, garnki i patelnie , sztućce, zawartość szuflad, książki kucharskie.
Pudła o dużej wytrzymałości mają grube, podwójne ścianki, idealne do pakowania delikatnych przedmiotów , takich jak talerze, szklanki , kieliszki, wino i kanistry. Dowiedz się jak wygląda prawidłowe przeprowadzki pakowanie.

Zestawy ogniw są niezwykle przydatne do pakowania szklanek , kieliszków, butelek na wino i alkohol. Można je również wykorzystać do pakowania figurek, wazonów i kanistrów. Sprawdź rozmiary zestawów komórek, aby upewnić się, że pasują do pudełek, które masz.
Taśmy i etykiety do pakowania / uszczelniania można kupić luzem, ponieważ będą potrzebne do pakowania wszystkich pokoi.

Co będziesz potrzebował

 • Sprzęt / narzędziaMarkery
 • Dozownik taśmy
 • Materiały
 • 5 dużych pudełek (18 x 18 x 24)
 • 10 średnich pudełek (18 x 18 x 16)
 • 5 pojemników o dużej wytrzymałości (18 x 18 x 28)
 • Niezadrukowany papier do pakowania gazet (4 do 5 )
 • 5 do 10 zestawów ogniw (18 x 18)
 • Taśma pakowa / uszczelniająca
 • Etykiety
 • Instrukcje

Zanim się przeprowadzisz, wybierz przedmioty, które zabierasz ze sobą i usuń te, które zostawisz. Upewnij się, że masz „domy” na rzeczy, których nie będziesz zabierać, i upewnij się, że nie przenosisz przedmiotów, które nie powinny być pakowane. Przejrzyj każdą szafkę i szufladę i bądź bardzo selektywny. Przekaż niepotrzebne przedmioty schroniskom lub bankom żywności, zorganizuj wyprzedaż w garażu lub daj je przyjaciołom i sąsiadom.

 

Przygotuj zestaw niezbędnych rzeczy

Odłóż na bok rzeczy, których będziesz potrzebować na ostatnie dwa dni w obecnym domu i pierwsze dwa dni w nowym domu, w tym naczynia, sztućce, artykuły spożywcze, sprzęt AGD (ekspres do kawy / toster), ścierka do naczyń, ściereczka do naczyń, środek czyszczący, mydło itp.

 

Zbierz materiały do ​​pakowania

W przypadku kuchni rodzinnej potrzebne będą wymienione powyżej elementy. Najlepiej mieć wszystkie pudełka i materiały opakowaniowe, których potrzebujesz, aby zapewnić szybkie i wydajne pakowanie. Ludzie często używają resztek gazet do pakowania miejsc wokół przedmiotów w pudełkach, ale niezadrukowany papier do pakowania gazet jest lepszy, ponieważ nie ma atramentu, który można zetrzeć na przedmiotach.

 

Pakuj przedmioty, które nie są często używane

Zacznij od zapakowania do szafek i szuflad rzeczy, których na co dzień nie używasz. Mogą to być:

 • Wazony kryształowe
 • Pojemniki do przechowywania żywności
 • Kieliszki do wina
 • Miski do mieszania
 • Arkusze do ciastek, formy do ciasta
 • Małe urządzenia, takie jak miksery, blendery itp.
 • Książki kucharskie
 • Dodatkowe ścierki do naczyń, ściereczki do naczyń i rękawice kuchenne
 • Specjalne przybory, takie jak szczypce do grilla, młotki do mięsa, chochle i łopatki
 • Dania na specjalne okazje, takie jak talerze do serwowania, naczynia do przypraw, pojemniki na śmietanę i cukier itp.
 • Obrazy i draperie
 • pakowanie przedmiotów, które nie są często używane

Zapakuj wino, alkohol i inne nieotwarte butelki

Wino i alkohol można pakować na wczesnym etapie procesu. Wybierz butelki, które planujesz otworzyć od teraz do przeprowadzki, i spakuj wszystko inne . Inne produkty, które możesz chcieć teraz zapakować, to artykuły spożywcze znajdujące się w szklanych butelkach, które są nadal zamknięte, takie jak oleje spożywcze, oleje specjalne i ocet. Pamiętaj, aby zadać sobie pytanie, czy waga każdego przedmiotu jest warta kosztu przeniesienia go. W przypadku drogich produktów, takich jak starzona oliwa z oliwek, ocet balsamiczny lub oliwa truflowa, może być warte przeniesienia. Jednak w przypadku wielu przedmiotów bardziej efektywne może być kupowanie nowych butelek po dotarciu do nowego domu.

 

Spakuj szuflady i półki

Zacznij od najbardziej zabałaganionej szuflady. Pozbądź się dodatkowych przedmiotów lub przedmiotów, których już nie używasz. Ogólna zasada: jeśli nie korzystałeś z niego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, nie ruszaj go.

Zapakuj szufladę na sztućce, zachowując tylko jeden zestaw na członka rodziny. Te zestawy będą przechowywane w pudełku z niezbędnymi artykułami.

Jeśli nadal musisz spakować swoje książki kucharskie, zrób to teraz. Pamiętaj, aby spakować książki na płasko, aby zapobiec zginaniu grzbietów. Umieść książki w pudełku zgodnie z preferencjami; trzymaj najczęściej używane książki na wierzchu. Jeśli jest jakaś książka, którą chciałbyś umieścić w swoim pudełku z niezbędnymi artykułami, trzymaj ją z daleka, ale pamiętaj, aby odłożyć tylko jedną – w pudełku z niezbędnymi artykułami powinny znajdować się tylko najważniejsze elementy.

Pakuj naczynia

Zmontuj pudełka na kuwety na szklanki i kieliszki. Nie spiesz się z tym krokiem, upewniając się, że przedmioty są dobrze zapakowane. Jest to również czas na pakowanie talerzy i misek oraz wszelkich drobiazgów.

pakowanie naczyń i talerzy
Spakuj garnki i patelnie
Zachowaj co najmniej jedną uniwersalną doniczkę do pudełka z niezbędnymi produktami. Spakuj resztę , w tym pokrywki i naczynia.

pakowanie garnków i patelni
Spakuj spiżarnię
Spiżarnia powinna być już posortowana, oddzielając tylko te przedmioty, które chcesz przenieść. Zacznij od przypraw, a następnie przejdź do większych przedmiotów. Konserwy nie są warte przenoszenia, chyba że sam wykonujesz ruch. Ponownie sprawdź wagę każdego przedmiotu i rozważ koszt jego przeniesienia. Zaklej taśmą wszystkie otwarte opakowania żywności i pozbądź się wszystkich łatwo psujących się towarów, w tym artykułów z zamrażarki, chyba że nowy dom jest dość blisko.

pakowanie rzeczy do spiżarni
Przygotuj urządzenia
Upewnij się, że odpowiednio przygotujesz duże urządzenia do przeprowadzki. Należy to zrobić z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. Niewłaściwe przygotowanie może prowadzić do wycieków gazu, zepsutych części i niedziałających urządzeń. Przeczytaj instrukcje, a jeśli nie masz pewności, jak je przygotować, zadzwoń do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *