Jak szybko odpowietrzyć kaloryfer?

Odpowietrzenie kaloryfera jest konieczne, gdy trwa sezon zimowy, a w domu nagle staje się zimno. Winnym tego stanu rzeczy jest zwykle niesprawny, zapowietrzony kaloryfer, który, choć odkręcony maksymalnie, nie grzeje lub jest letni. Wtedy trzeba go jak najszybciej odpowietrzyć, by usprawnić jego działanie i przywrócić ciepło we wnętrzu.


Zapowietrzenie grzejników bardzo często pojawia się w instalacjach otwartych, które mają bezpośrednia styczność z powietrzem. Często też zapowietrzone są instalacje nieszczelnie połączone czy niewłaściwie napełnione wodą. Zapowietrzony grzejnik jest zdecydowanie mniej sprawny, nie grzeje, bardzo często można również usłyszeć z jego strony rożne dziwne dźwięki, bulgotanie czy stukanie. Im szybciej zabierzemy się za odpowietrzenie kaloryfera, który nie chce grzać, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się ciepłem we wnętrzu.


Odpowietrzenie kaloryfera bez problemu można przeprowadzić na własną rękę, nowoczesne grzejniki są bowiem tak skonstruowane, by można to było zrobić szybko i bezproblemowo. Najpierw jednak trzeba zakręcić maksymalnie zawór grzejnika, aby woda nie dopływała do niego. Potrzebny będzie tez płaski śrubokręt, którym odblokujemy pokrętło odpowietrznika. Cała operacja powinna pójść szybko i sprawnie, a natychmiast po odpowietrzeniu grzejnik z pewnością napełni się ciepłą wodą. Odpowietrzanie kaloryfera trwa dosłownie kilka minut, warto więc zabrać się za nie jak najszybciej zamiast czekać na ciepło, które bez naszej ingerencji raczej się nie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *