Jak wyjąć wbudowany zlew kuchenny

Demontaż zlewu kuchennego jest łatwy, ale może stać się trudnym zadaniem z powodu nieoczekiwanych problemów, które mogą się pojawić. Możesz znaleźć korozję na rurze, trudno dostępne nakrętki lub mieć niewielki dostęp do akcesoriów. Problemy te mogą wynikać z długotrwałego kontaktu z wodą. To jest projekt DIY, który można wykonać za pomocą poniższych narzędzi i kroków. Ma takie hydraulik Warszawa.

Krok 1 – Przygotuj miejsce pracy

Usuń wszystkie przedmioty, które mogą znajdować się pod szafkami kuchennymi. Odróżnij przewody ciepłej wody od zimnych. Muszą być oznaczone, aby pokazywały ciepło lub zimno. Jeśli tak nie jest, możesz włączyć ciepłą wodę, aby zobaczyć, która linia się nagrzewa, a następnie wybrać tę linię.

Krok 2 – Wyłącz dopływ wody

Znajdź przewody ciepłej i zimnej wody pod zlewem i przekręć ręcznie pokrętła w prawo. Zanim zrobisz cokolwiek innego, upewnij się, że woda jest całkowicie zamknięta. Kran można odkręcić, aby upewnić się, że cała woda została spuszczona z rur. Tak podchodzi do naprawy hydraulik Wola.

Krok 3: odłącz przewody wodne

Poszukaj nakrętek, które łączą przewody doprowadzające wodę z rurkami kranu. Może być konieczne umieszczenie pod tym przyłączem pustego wiadra lub dużej puszki po kawie, aby zatrzymać wodę, która może pozostać w przewodach. Używając klucza nastawnego, przytrzymaj górne nakrętki, a następnie użyj regulowanych szczypiec, aby poluzować dolne nakrętki. Na nakrętkach może występować korozja i utrudniać ich łatwe poluzowanie. Do przerwania korozji można użyć smaru w aerozolu. Poluzuj nakrętki zaworu za pomocą nastawnych szczypiec, aby całkowicie wyeliminować przewody wodne.

Krok 4 – Zdejmij opryskiwacz

Poluzuj wąż spryskiwacza pod kranem lub pod uchwytem spryskiwacza. Na obu końcach węża muszą znajdować się nakrętki łączące. Do usunięcia węża z jednego końca można użyć regulowanych szczypiec.

Krok 5 – Zdejmij nakrętki mocujące

Nakrętki mocujące znajdują się pod tylnym końcem miski olejowej. Nakrętki będą albo jednoczęściową, ręcznie obracaną nakrętką z tworzywa sztucznego, albo metalową nakrętką sześciokątną na metalowej nasadce. Można je całkowicie usunąć za pomocą regulowanych szczypiec.

Krok 6 – Oczyść obszar roboczy

Teraz można wyjąć kran ze zlewu. Możliwe, że siedzisz tak długo; Jeśli zlew jest zatkany, naciskaj na kran, przesuwając go w przód iw tył, aż pęknie. Jeśli pod podstawą baterii znajduje się gumowa uszczelka, zdejmij ją i wyczyść cały obszar wokół 3 otworów. Oczyścić gwinty złącza doprowadzającego wodę wełną stalową. Teraz można zainstalować nowy wbudowany zlew kuchenny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *