Przewodnik dla nowo zaręczonych

Gratulujemy zaręczyn! To ekscytujący czas dla Ciebie i Twojego partnera, a teraz zaczyna się zabawa! Jestem pewien, że odczuwasz wiele emocji, w tym szczęśliwy, podekscytowany, zakochany, a może nawet trochę przytłoczony lub zdenerwowany. Jesteśmy tutaj, aby uspokoić twoje nerwy, ponieważ odczuwanie szerokiej gamy emocji jest normalne i jesteśmy tutaj, aby pomóc ci pokonać nerwy i uzyskać kontrolę. Przed tobą i twoim partnerem jest długa droga do twojej faktycznej daty ślubu i mnóstwo rzeczy do przemyślenia. Mamy kilka porad ekspertów, które pomogą Tobie i Twojemu partnerowi na dobry początek.

1. Nie spiesz się do planowania ślubu, może poczekać: po pierwszym zaangażowaniu emocje są prawie przytłaczające. To znaczy, mogłeś planować swój ślub odkąd miałeś pięć lat. Ważne jest jednak, aby nie wyprzedzać siebie! Wiele nowo zaręczonych narzeczonych zapomina zatrzymać się i poświęcić czas swojemu partnerowi jako zaręczona para, aby cieszyć się życiem, zanim zacznie się szaleństwo planowania. Krewni, przyjaciele, a nawet nieznajomi zapytają cię, czy wybrałeś randkę? Gdzie się odbędzie? Ile osób zapraszasz? Pytania będą się wydawać nieograniczone i możesz nie mieć żadnych odpowiedzi, ale nie panikuj. Weź głęboki oddech, a ty i twój partner powinniście cieszyć się tym wyjątkowym czasem, nie będąc pochłoniętym chwilą konieczności uzyskania wszystkich odpowiedzi dla wszystkich innych. To bardzo ważny krok (jeśli nie najważniejsza wskazówka, jaką damy) i pomoże ci w zaangażowaniu,

2. Wyłącz media społecznościowe (tylko trochę): Ten może być trudny, ponieważ nie mówimy, aby przestać publikować o Tobie i Twojej znaczącej drugiej stronie. Tak, chcesz pokazać wszystkim, jak twój pierścionek zaręczynowy dosłownie pasuje do wszystkiego i chcesz udokumentować, które serwetki, ciasto i jedzenie próbujesz, jednak uważamy, że powinieneś ograniczyć swoje posty ślubne do minimum. Dzięki temu twoje zaangażowanie jest bardziej osobiste i dotyczy osób, które są najważniejsze dla Ciebie i Twojego partnera. Otrzymasz również okazję zaskoczyć ich wszystkimi przemyślanymi szczegółami ślubu. Unika także niepotrzebnych porad i ogranicza nieproszonych gości myślących, że zostali zaproszeni.

3. Komunikacja jest kluczem: zawsze! Nie możemy tego wystarczająco powiedzieć, ponieważ komunikacja jest zawsze kluczem do każdego związku, ale szczególnie w tym okresie przejściowym. Jeśli nie jesteście teraz ze sobą szczerzy i otwarci, wasze małżeństwo będzie bardzo trudne. Musisz być w stanie powiedzieć sobie nawzajem, co lubisz, a czego nie lubisz we wszystkim i wszystkim! Otwarta komunikacja stworzy kochający i szczery związek / małżeństwo. Chcesz, aby twój ślub był odbiciem gustów zarówno ciebie, jak i twoich partnerów, i chciałbyś, aby twój partner czuł się włączony.

4. Szukaj porady przedmałżeńskiej: nie denerwuj się tym krokiem, nie jest tak źle, jak się wydaje! To nie jest przyznanie się do porażki lub że masz problemy, możesz uczynić ten krok bardzo zabawną częścią twojego zaręczyn. Wiele par znajduje poradnictwo przedmałżeńskie w swoich kościołach lub zaangażowaniu społecznym, ale nie martw się, jeśli nie masz żadnego z nich, do którego mógłbyś się zwrócić. Możesz wyszukiwać w Internecie spotkania angażujące! Są też wycieczki z plecakiem, nocleg i śniadanie itp. Tak wiele radości! Możesz zobaczyć, jak ty i twój partner komunikujecie się i wspólnie radzicie sobie z nowymi przygodami, na tym właśnie polega małżeństwo.

5. Kontynuuj randki: fakt, że jesteś teraz zaręczony, a nie tylko randki, nie powinien oznaczać zatrzymania się na randce. Bardzo ważne jest, aby utrzymać tę iskrę przy życiu na tym etapie twojego związku. Postaraj się, aby była to rutyna co najmniej jednej randki w tygodniu, w której nie wspominasz o ślubie! Może to pomóc obojgu w poświęceniu czasu na stres związany z planowaniem i przypomnieć, dlaczego przede wszystkim chcesz się pobrać.

PS Naszym motywem jest BALANCE. Bądź podekscytowany, ale nie zapomnij, co jest ważne. Planujesz swój ślub, ale nie popadaj w obsesję. Baw się dobrze, ale rozmawiaj o poważnych sprawach. Ślub to impreza przed rozpoczęciem małżeństwa, więc nie denerwuj się drobiazgami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *