Rower biegowy

Współczesne rowery dla dzieci są doprawdy bardzo interesujące – dostępne we wszystkich kolorach tęczy oraz przeróżnych modelach. Zanim jednak kupimy naszemu dziecku pierwszy jednoślad, warto sprawić mu nieco uproszczoną wersję roweru – rower biegowy.

Na jakiej zasadzie działa ten sprzęt? To bardzo proste. Rowery biegowe nie posiadają pedałów, dziecko porusza się na nim odbijając stopami od podłoża. Dzięki treningowi na takim jednośladzie dziecko może łatwiej złapać równowagę i zapanować nad koordynacją ruchową, zanim wsiądzie na prawdziwy rower.

Wydaje się Wam, że rower biegowy jest nowym wynalazkiem? To tylko pozory. Pierwszy rower biegowy skonstruowano już w XIX wieku. Jego twórcą był Niemiec Karl Drais. Jego sprzęt wykonany był z drewna i po raz pierwszy umożliwiał rowerzyście skręcanie bez konieczności schodzenia z roweru. To bez wątpienia bardzo istotne udogodnienie. Dandy horse (bo tak nazwał swój wynalazek) był jak na owe czasy dość nowatorskim rozwiązaniem. Nie dziwi zatem fakt, iż Drais opatentował swój wynalazek (1818 r.).
https://www.wyprawyrowelove.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *