Skuteczny komornik

Wiele osób w dzisiejszych czasach próbuje bezskutecznie odzyskać swoje należności. Niestety, dłużnicy bywają bardzo uparci i niechętni do spłacania zaciągniętych zobowiązań. Wtedy wierzycielowi nie pozostaje nic innego, poza skierowaniem sprawy do sądu i uzyskaniem tytułu wykonawczego. Jego kolejnym krokiem jest udanie się do komornika (www.komornikbobek.pl).

Skuteczny komornik to bardzo dobre rozwiązanie dla wierzycieli, którzy chcą odzyskać swoje pieniądze. Komornicy mają bowiem całe mnóstwo uprawnień, które są im nadane z mocy prawa. Mogą przede wszystkim zajmować wszystkie konta dłużników, a także inne aktywa zgromadzone w bankach, jak lokaty czy inne produkty finansowe. Komornik może również zająć wynagrodzenie za pracę, oczywiście o ile dłużnik pracuje legalnie i na umowę. Skuteczny komornik nie poprzestaje jednak na takich działaniach. Jeśli zajęcie wynagrodzenia i kont bankowych nie spowoduje zaspokojenia wszystkich roszczeń wierzyciela, wtedy komornik może zająć ruchomości i nieruchomości, jak na przykład sprzęt komputerowy, rtv, agd, samochody czy mieszkanie.

Prowadzenie egzekucji

Wszystkie zajęte przedmioty komornik wystawia na licytację, a dochód z niej przekazuje wierzycielowi. Dłużnik musi mieć świadomość, że unikanie komornika czy próby ukrycia majątku zwykle są bezcelowe. Co więcej, wierzytelność na etapie egzekucji komorniczej rośnie o wszystkie koszty egzekucyjne i zapłatę dla komornika. Przed komornikiem raczej trudno jest ukrywać się na dłuższą metę, gdyż jest bardzo skuteczny w działaniu. Nawet jeśli dłużnik zmieni konto bankowe czy pracę, komornik bardzo szybko go namierzy. Dlatego też warto rozsądnie podchodzić do swoich zobowiązań finansowych. Jeśli mamy wierzycieli, lepiej jest spróbować się z nimi dogadać, zanim czekać, aż sprawa uzyska tytuł egzekucyjny. Wtedy bowiem nie ma już żadnej możliwości wyplątania się w długów polubownie, a komornik nie ustanie w działaniach, dopóki nie wyegzekwuje dla wierzyciela całej kwoty. Czasami więc zajęcia i egzekucje komornicze są mocno rozłożone w czasie i mogą się ciągnąć nawet przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *