Trudny wybór drzwi

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z czymś takim jak ekskluzywna stolarka drzwiowa? Ja dzisiaj właśnie po raz pierwszy w życiu. Byłam dzisiaj po raz pierwszy w ekskluzywnym sklepie meblowym, chciałam wybrać zwykłe drzwi do pokoju, jednakże to co zobaczyłam zwaliło mnie z nóg. Ekskluzywne meble na zamówienie, ekskluzywne drzwi, ekskluzywne okna. W życiu tyle ekskluzywnych rzeczy nie widziałam w jednym miejscu. Nie to że jakoś specjalnie chciałam wybrać ekskluzywne, po prostu były najbliżej mojego nowego domku 🙂 Tak uzyskałam dzisiaj wiele cennych informacji dotyczących wyboru drzwi, i zamierzam się właśnie podzielić nimi z Wami.
Nie wiem na ile przydatna się ta informacja przyda, ale wiem, że przyjdzie taki czas kiedy będziecie potrzebować nowych drzwi i może wtedy jakimś cudem przypomnicie sobie moje rady.
Więc tak :

Izolacja termiczna

Pan który mnie dzisiaj szkoliła z wyboru drzwi powiedział, że to jeden z najważniejszych aspektów. Szczególnie w sezonie grzewczym musimy zwracać uwagę na to , by ciepło generowane przez grzejniki lub kominek nie wydostawało się na zewnątrz. Warto więc zwrócić szczególna uwagę na współczynnik przenikania ciepła im jest on niższy, tym mniejsze będą nasze straty ciepła.
Aby być pewnym że ciepło nie ucieka nam z domu współczynnik powinien być niższy niż 2W/(m2*K). Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na fakt czy wartość była podana dla całych drzwi, często jesteśmy wprowadzani w błąd kiedy wartość ta podaje się tylko dla poszczególnych komponentów.
Wybierając drzwi zewnętrzne trzeba zwrócić uwagę także na dodatkowe wyposażenie, takie jak próg z przekładką termiczną, czy uszczelki.

Izolacja akustyczna

Aby mieć pewność, że nasz dom będzie cichy, musimy zwrócić uwagę na izolacyjność akustyczną. Najniższy współczynnik Rw powinien wynosić 28dB. Im wyższa wartość współczynnika, tym lepiej drzwi tłumią hałas z zewnątrz.

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań które powinny zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa w domu. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt iż jedno solidne zabezpieczenie jest lepsze niż 10 średniej jakości. Po za tym gdyby niebezpieczeństwo pochodziło z wnętrza domu, nie chcemy ratując się ucieczka być zmuszeni do otwierania 10 kolejnych zamków. Od wewnątrz warto zastosować np. zasuwnicę wielopunktową wzmacniającą ryglowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *