10 tajemnic, których nie należy ukrywać przed położnikiem / ginekologiem w ciąży

Jeśli nie czujesz się komfortowo, rozmawiając ze swoim ginekologiem o każdym szczególe swojego życia seksualnego i kobiecych części, nie jesteś sam. Są rzeczy, o których nawet twoje najlepsze dziewczyny nie wiedzą. Ale chociaż powinnaś być otwarta i szczera wobec wszystkich swoich lekarzy, nie ma lepszego czasu niż ciąża, aby całkowicie oczyścić się. „Nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie lub wyznanie, jeśli chodzi o ciężarną pacjentkę lub jakąkolwiek inną pacjentkę. Ale w ciąży zaangażowana jest inna osoba, a niektóre zachowania mogą mieć znaczący szkodliwy wpływ na Ciebie lub Twoje dziecko. Warto sprawdzić gdzie przyjmuje ginekolog dziecięcy Warszawa prywatnie.

 

1. Boisz się zostać matką

Te emocje są całkowicie normalne i oczekiwane – i ważne jest, aby omówić je z położnikiem / położnicą. Jakby mnogość nowych hormonów wprowadzonych do organizmu w czasie ciąży nie wystarczyła, aby zrzucić z równowagi, Twoje ciało również zmienia się fizycznie, a Ty przygotowujesz się psychicznie na największą zmianę w swoim życiu. Jeśli cierpisz na depresję, obecnie lub w przeszłości, i odstawiłeś leki na depresję, aby zajść w ciążę, możesz mieć poważne trudności z uporaniem się z rzeczywistością swojej sytuacji. Pamiętaj, że zmartwienia nie są oznaką słabości i że lekarz jest gotowy do pomocy. Porozmawiaj z nią o swoich uczuciach, aby mogła zasugerować doradcę zdrowia psychicznego lub grupa ciążowa, do której możesz dołączyć. Pomoże w takich sprawach jak leczenie nadżerki warszawa.

 

2. Pijesz w czasie ciąży

Chociaż werdykt nie jest do końca jasny, jeśli chodzi o to, ile alkoholu jest niebezpieczne w ciąży, stanowisko lekarzynadal jest takie, że wszystkie kobiety w ciąży powinny powstrzymywać się od spożywania alkoholu w czasie ciąży. Jeśli jednak nie zastosowałeś się całkowicie do tej zasady – czy to nieumyślnie, czy celowo – ważne jest, abyś poinformował o tym swojego położnika / ginekologa. Wiele kobiet wie, że jest w ciąży, dopiero po 4-6 tygodniach, po tym, jak wyszły w sobotni wieczór i wypiły kilka drinków i czują się zbyt winne lub zawstydzone, by powiedzieć o tym swojemu ginekologowi, Doktor, dyplomowany lekarz położniczy / ginekologiczny i medycyny integracyjnej. Ale alkoholowy zespół płodu jest spowodowany stałym narażeniem na alkohol w czasie ciąży,

3. Jesteś palaczem i nie możesz rzucić

Palenie, nawet w niewielkich ilościach, jest poważnym problemem w czasie ciąży, zwłaszcza gdy pacjentka nie rozmawia z położnikiem / ginekologiem o tym, ile i jak często. Palenie może wpływać na naczynia krwionośne łożyska , powodując opóźniony wzrost płodu , słaby rozwój płuc i mózgu oraz zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt po urodzeniu” -. „Podobnie znacznie zwiększa ryzyko separacji łożyska, znanej jako poronienie, które może mieć katastrofalne skutki w ciąży”. Wiedząc, że jesteś palaczem, Twój ginekolog zażąda dodatkowych badań przesiewowych dla Twojego dziecka, aby upewnić się, że rośnie prawidłowo i omówi odpowiednie strategie radzenia sobie, które pomogą Ci rzucić palenie.

4. Ciąża bardzo cię stresuje

Stres wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także na nasze emocje i zachowania. A jeśli nosisz pasażera w łonie matki, negatywne konsekwencje stresu mogą wpłynąć na was oboje. „Kiedy nowo ciężarna mama jest zestresowana, uwalniane są chemikalia, które mogą wpływać na jej rosnące dziecko, zwiększając ryzyko depresji, drażliwości i wrażliwszego temperamentu. Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy, czy trzeci semestr, porozmawiaj z lekarzem na temat poziomu stresu w Twoim życiu, aby mógł zasugerować czynności, które pomagają zmniejszyć stres, takie jak ciepłe kąpiele, ćwiczenia oddechowe lub udział w zajęciach jogi.

 

5. Śpisz z wieloma partnerami

Processed with MOLDIV

Twoja położnicza / położnicza wie, że nie wszystkie kobiety w ciąży są w monogomicznych związkach i jest gotowa pomóc Ci poradzić sobie w każdej sytuacji, w której się znajdziesz, ale to Ty musisz być otwarta i szczera. „Większość badań przenoszonych drogą płciową wykonuje się na pierwszej wizycie, więc dodatkowe badania są konieczne, jeśli kobieta ma później stosunek seksualny z innym partnerem, zwłaszcza że wiele chorób przenoszonych drogą płciową nie ma żadnych objawów fizycznych, ale nadal może być bardzo szkodliwe dla dziecka. Należy omówić czas tych interakcji seksualnych ze swoim położnikiem / ginekologiem, aby zapewnić odpowiednie badania w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Nie wiesz, kto jest ojcem? Nie wstydź się. Twój położnik  nie oceni i zamiast tego porozmawia z Tobą o tym, co jest potrzebne do przeprowadzenia testów DNA.

6. Twój partner Cię wykorzystuje

Tak, to jest sprawa twojego położnika / ginekologa – szczególnie gdy zdarza się to 1 na 6 ciężarnych kobiet, według organizacji. Fizyczne lub emocjonalne znęcanie się ze strony bliskiej osoby lub ukochanej osoby nigdy nie jest w porządku, ale kiedy jest w ciąży, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby porozmawiać o tym z ginekologiem. Przemoc, która obejmuje przemoc fizyczną, emocjonalną i seksualną oraz groźby, może się pogorszyć z powodu nowych stresów i niepokojów, które towarzyszą pakietowi dla rodziców. Twój lekarz może zapewnić, że otrzymasz właściwą opiekę medyczną – fizyczną i psychiczną – i pomoże Ci znaleźć bezpieczne miejsce na pobyt.

7. Planujesz podróżować w czasie ciąży

Zwłaszcza w przypadku napływu wirusa Zika , który stał się poważnym problemem podczas opieki prenatalnej wielu pacjentów, Twój lekarz musi wiedzieć, czy planujesz wyjechać z kraju lub stanu. Chociaż rzadko, wciąż dowiadujemy się o niszczycielskim wpływie Ziki na rozwijający się płód, więc rozpoznanie ekspozycji jest niezbędne. Wszystkie plany podróży powinieneś przeprowadzać zgodnie z ginekologiem, szczególnie w trzecim trymestrze ciąży, kiedy możesz skończyć z komplikacjami, gdy jesteś daleko od lekarza. „Większość położników / ginekologów powie Ci, abyś poszedł w drugim trymestrze, jeśli masz wybór, ponieważ masz zazwyczaj najwięcej energii na tym etapie, a ryzyko powikłań jest stosunkowo niskie.

 

8. Doświadczasz niskiego lub wysokiego popędu seksualnego

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że popęd seksualny wszystkich kobiet wzrasta w czasie ciąży – kiedy popęd płciowy kobiet również może się zmniejszyć lub pozostać taki sam. „Należy pamiętać, że popęd i pożądanie seksualne są wyjątkowe dla każdej kobiety, niezależnie od tego, czy jest w ciąży, czy nie. „Bardzo ważne jest, aby kobiety wiedziały, że można rozmawiać ze swoim lekarzem na temat wszelkich problemów seksualnych, jakie mogą mieć, ponieważ jako świadczeniodawcy naszym obowiązkiem jest słuchanie, ocena i proponowanie potencjalnych rozwiązań”. Z czasem problemy seksualne nasilają się i zanikają w wyniku różnych czynników, takich jak stres, problemy w związku lub ciąża.

Kiedy problemy seksualne są chroniczne – trwające ponad sześć miesięcy i powodują u kobiety osobisty niepokój – kobieta może doświadczać dysfunkcji seksualnych u kobiet. „Jeśli obawiasz się, że możesz mieć, podziel się swoimi obawami ze swoim lekarzem, który może zapewnić rozwiązania, takie jak terapia i potencjalne leczenie, gdy nie jesteś już w ciąży lub karmisz piersią. „Uznając, że wiele kobiet czuje się nieswojo, rozmawiając o swoich problemach seksualnych, staram się rozpocząć dialog, pytając je o jakość ich życia seksualnego, zachęcam je, aby podzieliły się swoim samopoczuciem mogą włączyć się do ich życia ”.

9. Nie byłeś u dentysty od lat

Poruszanie tego tematu podczas wizyty u położnika / ginekologa może wydawać się głupie, ale dobra higiena jamy ustnej może odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa podczas ciąży. „Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą prowadzić do kilku zmian w jamie ustnej – w szczególności w dziąsłach. „Choroba dziąseł może prowadzić do przedwczesnego porodu, jeśli nie jest leczona, dlatego ważne jest, aby powiadomić lekarza położniczego / ginekologicznego, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz poddać się leczeniu stomatologicznemu lub nie byłeś w stanie poddać się leczeniu przez długi czas”.

10. Naprawdę możesz nie jeść zdrowo lub ćwiczyć

Złe odżywianie się i nadwaga to nie żart, zwłaszcza w ciąży, ponieważ zwiększa ryzyko cukrzycy ciążowej , wad wrodzonych , nadciśnienia, infekcji, urodzenia większego dziecka lub cesarskiego cięcia, a nawet poronienia. Ponadto ćwiczenia nie tylko pomagają utrzymać prawidłową wagę, ale także dają energię i wytrzymałość, których będziesz potrzebować, aby przejść przez następne dziewięć miesięcy zmian ciała. Większość typowych ćwiczeń jest bezpieczna w ciąży i dopóki nie tracisz na wadze, a Twoje dziecko prawidłowo rośnie, nie ma żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *