4 rzeczy, które powinieneś zrobić przed pierwszą wizytą u ginekologa

Jeśli nigdy nie byłaś u ginekologa, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że we wszystkim jest zawsze pierwszy raz; To normalne, że odczuwasz strach lub wstyd, ponieważ na ogół boimy się nieznanego

Częścią procesu dorastania jest dbanie o swoje ciało i prywatność jako kobiety, ponieważ Twoje narządy płciowe, jak każda inna część ciała, wymagają pomocy medycznej. Jeśli nigdy nie byłaś u ginekologa, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że we wszystkim jest zawsze pierwszy raz; To normalne, że odczuwasz strach lub wstyd, ponieważ na ogół boimy się nieznanego. Dlatego w tym artykule przedstawię kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przed pierwszą wizytą u ginekologa, pomoże w takich sprawach jak leczenie nadżerki warszawa.

1. Kiedy należy udać się do ginekologa?

Twoja pierwsza wizyta u ginekologa może nastąpić w okresie dojrzewania, na początku rozwoju seksualnego lub nawet wcześniej, jeśli masz jakiekolwiek nieprawidłowe objawy, takie jak nieregularne miesiączki, nadmierne skurcze miesiączkowe, pieczenie pochwy lub upławy. Pamiętaj, że tylko lekarz, który jest ekspertem w tej dziedzinie, może przepisać lub polecić produkt do pielęgnacji okolic intymnych.

2. Historia medyczna

Najpierw lekarz zapyta Cię o dane osobowe i informacje o Twoich cyklach menstruacyjnych, aktywności seksualnej, metodach antykoncepcji lub możliwej ciąży. Ważne jest, abyś był bardzo uczciwy wobec swojego lekarza i odpowiadał zgodnie z prawdą, ponieważ wszystkie informacje są niezbędne do zebrania dokumentacji medycznej.

3. Co oni zamierzają mi zrobić?

Rodzaj badania, które przeprowadza lekarz, zależy od wieku, objawów i aktywności seksualnej. Jest kilka badań ginekologicznych, jednak tutaj wymienię najczęściej:

Rewizja piersi

Twój lekarz będzie czuł Twoje piersi i pachy ruchem okrężnym w celu wykrycia torbieli lub problemów z piersiami, guzków lub nieprawidłowego wydzielania. Twój ginekolog żoliborz może nauczyć Cię techniki samodzielnego badania, abyś mógł sprawdzić się w domu.

„ Czuję się nieswojo idąc na badania ginekologiczne ”

Badanie miednicy

Zapewnią ci jednorazową suknię, aby zdjąć ubranie od pasa w dół; później pójdziesz do gabinetu, gdzie położysz się na noszach ze stopami opartymi na podporze. Tylko w tej pozycji lekarz będzie mógł zbadać Twoje zewnętrzne i wewnętrzne narządy płciowe i upewnić się, że nie ma podrażnień lub nieprawidłowego wydzielania. Wiem, że ten moment może być bardzo niewygodny, jednak czasami jest to konieczne.

4. Zalecenia dotyczące wizyty

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, możesz przyjść z matką lub bliskim krewnym.

Śledź swoje miesiączki z ostatnich kilku miesięcy.

Ze względów praktycznych i higienicznych umów się na wizytę po zakończeniu cyklu miesiączkowego.

Wypisz wszystkie wątpliwości dotyczące swojego ciała, miesiączki, metod antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową lub wszelkich wątpliwości. Weź pod uwagę, że nie ma głupich pytań.

Jeśli po pierwszej wizycie nie czujesz się komfortowo z lekarzem, lepiej poszukać nowego, który da Ci większą pewność siebie.

We wszystkim zawsze jest pierwszy raz, a jeśli nigdy nie byłaś u ginekologa, pora umówić się na wizytę. Pamiętaj, że jako kobieta jesteś filarem swojej rodziny, dlatego tak ważne jest, abyś poprzez profilaktykę dbała o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *