Czym zajmuje się endokrynolog

Na lekarzy endokrynologów jest obecnie coraz większa zapotrzebowanie, bo coraz więcej osób ma problemy z układem hormonalnym, w szczególności z tarczycą. Choroby związane z hormonami bardzo często dają przeróżne, niejednoznaczne objawy, dlatego też bardzo ważne jest, żeby osoby z takimi dolegliwościami szybko trafiły do lekarza endokrynologa, który postawi odpowiednią diagnozę i włączy dobre leczenie.

Lekarz endokrynolog jak na przykład doktor.waw.pl jest specjalistą, który zajmuje się szeroko pojętym układem hormonalnym. Zakres jego działania jest dosyć szeroki, bo gruczoły dokrewne wydzielające hormony są rozmieszczone po całym ciele. Hormony mają wpływ na funkcjonowanie wielu układów naszego organizmu. Bardzo powszechne są również zaburzenia dotyczące hormonów płciowych, które mogą powodować chociażby problemy z zajściem w ciążę. Co więcej, hormony i ich niewłaściwe funkcjonowanie często związane są z problemami onkologicznymi. Właściwa diagnoza postawiona przez lekarza endokrynologa jest więc niezbędna nie tylko do szybkiego wyleczenia, ale często ma wpływ także na jakość życia i samo życie pacjentów.

Endokrynolog

Do lekarza endokrynologa pracującego w ramach publicznej służby zdrowia nie jest łatwo się dostać. Najczęściej do tych specjalistów trzeba czekać długimi miesiącami. Tymczasem w tak długim czasie dolegliwości mogą mocno się nasilać, a choroba rozwijać w najlepsze. Dlatego też, warto jest w takich sytuacjach korzystać z endokrynologów prywatnych, którzy szybko zalecą odpowiednie badania, postawią dobrą diagnozę czy skierują do szpitala. Lekarzy endokrynologów jest dosyć mało w porównaniu do potrzeb pacjentów i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się coś w tym względzie zmienić. Specjalizacja z endokrynologii jest jedną z trudniejszych i dosyć mało świeżo upieczonych lekarzy decyduje się właśnie na taką drogę zawodową. Pacjenci są więc niestety niejako skazani albo na długie kolejki, albo na ponoszenie kosztów leczenia prywatnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *