Leczenie bólu szyi w Warszawie

Wraz z wiekiem dyski w kręgosłupie i szyi mogą zacząć się rozpadać. Może to prowadzić do choroby zwyrodnieniowej dysku, która jest terminem używanym do opisania normalnych zmian w dyskach kręgosłupa w miarę starzenia się.

Zwyrodnienie dysku jest bardziej prawdopodobne u osób, które palą, są otyłe lub wykonują ciężkie ćwiczenia fizyczne.

Z biegiem czasu zużycie może prowadzić do zmian, takich jak:

Utrata płynu w tarczach . Utrata płynu wpływa na zdolność dysku do działania jako amortyzator i sprawia, że ​​dyski są mniej elastyczne. Zmniejsza również odległość między kręgami.
Mogą pojawić się małe pęknięcia w zewnętrznej warstwie krążka, pozwalające na wypchnięcie galaretowatego materiału znajdującego się wewnątrz. Może to spowodować wybrzuszenie lub nawet pęknięcie dysku.
Nagłe urazy mogą również zapoczątkować proces degeneracji.

Choroba zwyrodnieniowa dysku szyjki macicy w skrócie:

Ból szyi może być spowodowany zwyrodnieniem dysku szyjnego (szyi).
Dyski kręgosłupa działają jak amortyzatory między kręgami, umożliwiając kręgosłup i szyję zginanie i skręcanie. Upadek lub uraz może spowodować zwyrodnienie dysków, ale najczęstszą przyczyną jest ich zużycie.
Objawy najczęściej obejmują sztywną lub nieelastyczną szyję.
Leczenie może obejmować środki domowe lub chirurgię kręgosłupa.
Objawy bólu szyi i choroby zwyrodnieniowej dysku szyjki macicy
Wielu pacjentów ze zwyrodnieniem krążka szyjnego skarży się na sztywną lub sztywną szyję. Inni odczuwają silny ból, drętwienie, mrowienie lub osłabienie szyi, ramion i ramion, gdy nerwy na szyi stają się szczypane lub podrażnione. Ból zwykle nasila się przy ruchach, takich jak zginanie lub obracanie szyi.

Jeśli odczuwasz łagodny ból szyi trwający dłużej niż tydzień lub nagły początek silnego bólu szyi, skontaktuj się z lekarzem. Twój lekarz przejrzy Twoją historię medyczną i przeprowadzi badanie fizykalne, aby zmierzyć wyprost i elastyczność szyi. Możesz zostać poproszony o wykonanie pewnych ruchów i określenie, czy ból szyi zwiększa się, czy zmniejsza wraz z tymi ruchami. Pomogą specjaliści oferujący dyskopatia leczenie Warszawa z dojazdem do domu.

Twój lekarz może zlecić badania obrazowe, takie jak prześwietlenie, rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa, jeśli badanie przedmiotowe uzasadnia dalsze badanie. Obrazy diagnostyczne mogą określić, czy i gdzie występuje zwyrodnienie lub czy przyczyną objawów są inne stany.

Leczenie bólu szyi i choroby zwyrodnieniowej dysku szyjki macicy
Leczenie zwykle rozpoczyna się od środków zachowawczych (niechirurgicznych), a operacja jest zalecana tylko wtedy, gdy inna opieka nie zapewnia odpowiedniego złagodzenia bólu lub jeśli codzienne czynności pacjenta są zahamowane.

Zachowawcze opcje leczenia obejmują:

Nakładanie lodu lub ciepła dla ulgi.
Leki: stosowanie dostępnych bez recepty leków, takich jak paracetamol i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Twój lekarz może również przepisać leki, takie jak środki zwiotczające mięśnie, doustne steroidy i narkotyczne leki przeciwbólowe. Przed zakupem leków przeciwzapalnych należy porozmawiać z farmaceutą, ponieważ leki te mogą być przeciwwskazane, ponieważ mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami i schorzeniami.
Ćwiczenia: Codzienne ćwiczenia są niezbędne dla zachowania elastyczności szyi i mogą pomóc złagodzić chroniczną sztywność karku. Twój lekarz może opracować dla Ciebie plan ćwiczeń. Oto kilka pomocnych ćwiczeń:
Powoli obróć szyję od lewej do prawej iz powrotem kilka razy.
Spróbuj kilku rozciągnięć od brody do klatki piersiowej. Spowoduje to rozciągnięcie karku.
Podnieś brodę do góry i spójrz w górę. Spowoduje to rozciągnięcie przedniej części szyi i górnej części klatki piersiowej.
Poruszaj szyją, rozciągając ją od uszu do ramion, aby maksymalnie rozciągnąć boki szyi. Możesz pomóc w tym ruchu, delikatnie kładąc dłoń na głowie, ale nie ciągnij ani nie naciskaj jej na ramię.
Fizjoterapia może przynieść ulgę.
Trakcja szyi lub kołnierz szyjny mogą być pomocne w stabilizacji szyi. Może to poprawić ustawienie szyi, dzięki czemu kompresja dysku nie pogarsza się podczas codziennych czynności.
Jeśli ból nie ustąpi po sześciu miesiącach leczenia zachowawczego lub jeśli codzienny ruch stanie się zbyt utrudniony, lekarz może zalecić operację lub wizytę w Fizjoarena. Fuzja może zatrzymać ruch dotkniętego segmentu kręgosłupa. Polega na usunięciu dysku i odbarczeniu korzenia nerwu. Następnie wprowadza się przeszczep kostny w celu przywrócenia normalnej przestrzeni międzykręgowej i wyrównania szyi. Można zastosować płytkę szyjną, aby przyspieszyć fuzję między dwoma dotkniętymi kręgami.

Jeśli odczuwasz przewlekły ból szyi lub objawy związane z chorobą zwyrodnieniową krążka międzykręgowego, skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę u jednego z naszych ortopedów kręgosłupa, aby dowiedzieć się o najlepszych opcjach leczenia w celu złagodzenia objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *