Łokieć tenisisty – objawy, leczenie

Zmiany degeneracyjne w strukturze ścięgien w łokciu potocznie nazywamy łokciem tenisisty. Zmiany te wywołane są mikrourazami, które spowodowane są różnego rodzaju przeciążeniami. Pomimo, że nazywane to schorzenie jest łokciem tenisisty to jednak nazwa jest myląca i na chorobę tą cierpią nie tylko sportowcy. Często dotyka ona między innymi pracowników biurowych.

Mamy rozwiązanie na łokieć tenisisty leczenie warszawa

Łokieć tenisisty to nie jest najszczęśliwsza nazwa, ponieważ kiedy słyszymy to sformułowanie to widzimy przed oczami tenisistę z rakietą. Prawda jest taka, że schorzenie to dotyka według statystyk co dziesiątego tenisistę. Reszta osób dotkniętych tym schorzeniem to informatycy, pracownicy biurowi, a nawet mechanicy, stąd łokieć tenisisty nazywany jest chorobą zawodową.

Łokieć tenisisty – objawy

Łokieć tenisisty jest dolegliwością uciążliwą, która w życiu codziennym powoduje ból do tego stopnia, że utrudnia normalne funkcjonowanie. Schorzenie jest dość łatwe do diagnozy, a jego objawy trudne do pomylenia z innymi. Ból zazwyczaj przychodzi w momencie, kiedy uruchamiamy nadgarstek. Kiedy schorzenie jest już w stanie zaawansowanym, wówczas ból może pojawiać się nawet bez wykonywania czynności, czyli w spoczynku.

Łokieć tenisisty – przyczyny

Kiedyś łokieć tenisisty był uważany za schorzenie powstające wskutek stanu zapalnego. Jednak nie znaleziono potwierdzenia na te teorie. Obecnie uważa się, że za powstawanie tego schorzenia odpowiedzialne są zmiany degeneracyjne.

Proces powstawanie jest długotrwały. Wszelkie drobne mikrourazy uszkadzają ścięgna. W miejscach uszkodzonej tkanki pojawia się nowa, która jest znacznie słabsza. W momencie kiedy utrzymujemy nadmierne przeciążenia nasze ścięgno zostaje naderwane. Ból wywołuje między innymi tworzenie się nieprawidłowych tkanek.

Wbrew pozorom przyczyną tego schorzenia mogą również być małe urazy. Dlatego osoby, które nie uprawiają sportu, ich aktywność jest praktycznie zerowa czasami też cierpią na schorzenia związane z łokciem tenisisty. W przypadku ścięgna, które nie jest przyzwyczajone do przenoszenia ciężaru jednorazowe dźwignięcie czegoś ciężkiego może spowodować naderwanie ścięgna.

Jak leczyć łokieć tenisisty?

Ponieważ to schorzenie nie jest stanem zapalnym leki przeciwzapalnie nie zadziałają. Co prawda leki przeciwbólowe nam pomogą, jednak nie zlikwidują one przyczyny. Najczęściej łokieć tenisity leczy się masażami lub ultradźwiękami. Oczywiście ostateczną decyzję co do leczenia podejmie lekarz. Lekarz również z całą pewnością zaleci nam oszczędzanie naszej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *