Powrót do domu po udarze

Gdy ukochana osoba przygotowuje się do opuszczenia szpitala lub ośrodka rehabilitacji, możesz zrobić kilka rzeczy, aby ułatwić jej powrót do życia w społeczności.

Kluczem do ponownego przystosowania się ukochanej osoby do codziennego życia jest planowanie wypisu, systematyczny proces obejmujący szereg dyscyplin związanych ze zdrowiem koordynowanych przez jednego lekarza. Planowanie wypisu powinno rozpocząć się na długo przed tym, zanim ukochana osoba będzie gotowa do opuszczenia szpitala lub ośrodka rehabilitacji, i powinno obejmować ocenę środowiska życia bliskiej osoby, wsparcia opiekuna i rodziny, uprawnień do niepełnosprawności oraz potencjału rehabilitacji zawodowej. Ty, Twoja ukochana osoba i personel rehabilitacyjny możecie współpracować, aby pomóc w utrzymaniu korzyści płynących z rehabilitacji po wypisaniu ukochanej osoby z programu.

Cele planisty wypisu bliskiej osoby obejmują:

Dbanie o to, by ukochana osoba miała bezpieczne miejsce do życia.
Decydowanie, jaka opieka, pomoc lub specjalny sprzęt będą potrzebne.
Organizowanie większej liczby usług rehabilitacyjnych lub innych usług w domu (takich jak wizyty opiekuna domowego).
Wybór lekarza, który będzie monitorował zdrowie i potrzeby medyczne Twojej ukochanej osoby.
Nauczy Cię umiejętności niezbędnych do zapewnienia ukochanej osobie codziennej opieki i pomocy w domu.
Pomaganie ukochanej osobie w odkrywaniu możliwości zatrudnienia, wolontariatu i prowadzenia samochodu (jeśli jest to możliwe i zainteresowane).
Omówienie wszelkich seksualnych obaw związanych z ukochaną osobą lub którą możesz mieć. Wiele osób po udarze cieszy się aktywnym życiem seksualnym.
Przygotowanie miejsca przyjaznego dla osób po udarze mózgu. Bardzo ważna jest rehabilitacja domowa.

Wiele osób po udarze może wrócić do swoich domów po rehabilitacji. Inni muszą mieszkać w miejscu z profesjonalnym personelem, takim jak dom opieki lub dom opieki. Wybór zwykle zależy od potrzeb osoby, która przeżyła, w zakresie opieki oraz od tego, czy opiekunowie są dostępni w domu. Co najważniejsze, Twoja ukochana osoba potrzebuje bezpiecznego środowiska, które wspiera ciągłą regenerację.

Jeśli twoja ukochana osoba może wrócić do domu, członkowie jego / jej personelu programowego mogą chcieć wcześniej odwiedzić dom. Mogą sugerować zmiany, aby uczynić to bezpieczniejszym, takie jak zmiana aranżacji pokoi, aby ukochana osoba nie musiała korzystać ze schodów, przesuwać dywaniki lub małe meble, które mogą powodować upadki, a także umieszczać poręcze i siedzenia w wannach i prysznicach. Dobrym pomysłem jest również udanie się do domu na próbną wizytę ukochanej osoby przed wypisem. Pomoże to zidentyfikować problemy, które należy rozwiązać przed powrotem.

Dostosowanie się do zmiany

Powrót do starego domu lub przeprowadzka do nowego to duża korekta dla osoby, która przeżyła udar. Przeniesienie umiejętności zdobytych podczas rehabilitacji w nowe miejsce może być trudne. Ponadto, więcej problemów spowodowanych udarem może stać się oczywistych, gdy ukochana osoba będzie próbowała powrócić do dawnych zajęć. W tym czasie ty i twoja ukochana osoba odkryjecie, jak udar wpłynie na wasze codzienne życie i prawdopodobnie będziecie musieli dokonać kilku korekt – zmian, które mogą być fizycznym i emocjonalnym wyzwaniem dla was obojga. Rehabilitacja domowa Warszawa pomoże w problemie.

Jako opiekun masz wiele nowych obowiązków i musisz być przygotowany na radzenie sobie ze stresem, który się z nimi wiąże. Opieka, która zbytnio obciąża jedną osobę, może być bardzo stresująca, a nawet jeśli członkowie rodziny i przyjaciele są chętni do pomocy, konflikty dotyczące spraw związanych z opieką mogą powodować ich własną presję. Nauczenie się radzenia sobie ze stresem jest ważną częścią zachowania zdrowia podczas troski o ukochaną osobę. Pamiętaj, że potrzebujesz też wsparcia, zrozumienia i trochę czasu na odpoczynek.

Wizyty

kontrolne Po powrocie ukochanej osoby do społeczności, prawdopodobnie będzie ona regularnie odwiedzana przez lekarza lub rehabilitanta. Celem obserwacji jest monitorowanie stanu zdrowia bliskiej osoby i umiejętności wykorzystania umiejętności, których nauczył się podczas rehabilitacji. Ważne jest również, aby lekarze ocenili, jak dobrze wszyscy dostosowują się do zmian spowodowanych udarem. Możesz pomóc ukochanej osobie przygotować się do tych wizyt, sugerując, aby sporządziła listę wszelkich wątpliwości lub pytań, które należy zadać lekarzowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *