Przyczyny łokcia golfisty

Łokieć golfisty jest wbrew nazwie dolegliwością, która dotyka nie tylko golfistów, ale również wielu innych sportowców czy pracowników wykonujących jednostajną pracę, która wymaga jednej pozycji przez długi czas. Dolegliwość pojawia się stopniowo i niezauważenie, z biegiem czasu pojawiają się jednak bóle tak silne, że utrudniają codzienne funkcjonowanie, promieniują aż do palców i stopniowo unieruchamiają rękę.

Łokieć golfisty pojawia się u pewnej grupy sportowców, w szczególności tych, którzy trenują golf, tenisa czy badmintona. Ich ręce są mocno przeciążone, a jednocześnie często są zmuszone do pracy w nienaturalnej pozycji. Po kilku latach takiego treningu pojawiają się dolegliwości bólowe. Podobnie jest w przypadku pracowników, którzy codziennie przez długi czas wykonują tę samą czynność, która obciąża ręce. I nie trzeba być wcale pracownikiem taśmy produkcyjnej – łokieć golfisty jest bardzo częstą dolegliwością, która pojawia się u stomatologów. Oni również na co dzień mocno obciążają swoje ręce, a przy tym także kręgosłupy, są więc narażeni na całkiem sporo chorób zwyrodnieniowych.

Aby zniwelować dolegliwości bólowe, warto na wstępie w miarę możliwości wyeliminować przyczynę, która powoduje ból. Dobrze jest w trakcie pracy czy uprawiania sportu zrobić sobie przerwę, porozciągać mięśnie, poćwiczyć ręce. Ważne jest również utrzymywanie prawidłowej postawy i wykonywanie ćwiczeń w sposób właściwy. Na łokieć golfisty może pomóc ciepły okład, a także dobrze dobrana rehabilitacja. Wskazane są między innymi ultradźwięki czy krioterapia. Zabiegi pozwalają przywrócić sprawność w kończynie i złagodzić dolegliwości bólowe. Warto jednak mieć świadomość, że taka rehabilitacja łagodzi jedynie objawy choroby, natomiast nie usuwa przyczyny. Jeśli po rehabilitacji i poprawie funkcjonowania ręki nie zmienimy swoich codziennych zwyczajów w pracy czy na korcie, wtedy z pewnością łokieć golfisty powróci ze zdwojoną siłą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *